Zavolajte nám (Po 9-17, Ut 8-16, St 10-18, Št-Pi 7-15)

Martin System

Martin System

Drahé a kvalitní. To jsou belgické obojky Martin System. Tato společnost se specializuje na výrobu výcvikových obojků s mnoha patentovanými funkcemi, které jsou určené pro profesionální použití. 

Přinášíme nejširší nabídku elektronických výcvikových obojků pro základní i profesionální výcvik psů. K našim zákazníkům patří zkušení kynologové i majitelé prvních psů. Společným jmenovatelem elektronických obojků od prověřených a osvědčených výrobců je kvalita, spolehlivost a snadná obsluha. S elektronickým výcvikovým obojkem nemůžete udělat chybu. Vyberte si z více než 10 značek nejlepších elektronických obojků za bezkonkurenční cenu. Z osobní zkušenosti doporučujeme značku Aetertek a Reedog, a to s ohledem na snadné ovládání a záruku v délce 3 let.

 

Co je to výcvikový obojek?

Elektronické výcvikové obojky pomáhají při výchově psů desetitisícům chovatelů po celém světě. Používají je začínající pejskaři i zkušení kynologové. Princip elektronických výcvikových obojků je jednoduchý. Pokud například váš pes neustále utíká v lese a nereaguje na zavolání, prostřednictvím elektronického obojku, jehož nezbytnou součástí je přijímač umístěný na obojku, a vysílač, který má cvičitel v ruce, psa upozorníte, aby se vrátil. Výcvikové obojky zpravidla vysílají několik stupňů signálů – zvukový, vibrační a elektrostatický, ho snadno napomenete i na dálku. Protože psi velmi rychle poznají souslednost signálů, zpravidla je stačí upozornit jen vibrací nebo zvukem. Výhodou je, že v podobné situaci můžete okamžitě reagovat a psa „potrestat“ i takto na dálku. To má pochopitelně úplně jiný efekt, než když psa doženete po půl hodině a budete ho trestat následně.

 

Kdy pořídit výcvikový obojek?

Je omyl myslet si, že nasazení výcvikového obojku psu je selháním majitele. Elektronické obojky se staly vítanou pomůckou tisíců profesionálních kynologům, kterým umožnily zefektivnit práci se psy a vycvičit i těžko zvladatelné jedince. Ve výcvikových obojcích je možné vidět i další rozměr – díky jejich používáním může v útulcích skončit méně neposlušných psů, s nimiž si zoufalí majitelé nebudou vědět rady. Výcvikový obojek je šetrnou pomůckou při výchově psa. Pořiďte si ho pro běžný i profesionální výcvik. S našimi výcvikovými obojky zvládnete výchovu jakéhokoli psa.

 

Jak vybrat výcvikový obojek?

Výcvikové elektronické obojky doporučujeme vybírat podle několika kritérií. Tím prvním je velikost plemene. V našem e-shopu najdete spolehlivé výcvikové obojky určené pro velmi malá, malá, střední i velká plemena psů. S ohledem na typ výcviku je vhodné vybírat elektronické obojky také podle dosahu, který je od 300 m až do 1 500 metrů. Výcvikové obojky se dělí i podle typu korekce (signálu) na několik druhů: elektrické, ultrazvukové, vibrační, sprejové nebo zvukové. V neposlední řadě doporučujeme výcvikový obojek vybírat i podle značky. K oblíbeným výcvikovým obojkům patří Aetertek nebo SportDog. Pro chovatele většího počtu psů jsou oblíbeným řešením elektronické obojky pro dva a více psů.

 

Pomůžeme vám s výběrem

Když se při výběru vhodného výcvikového obojku ztrácíte, jsme připraveni vám poradit. Kontaktovat nás můžete hned několika způsoby: na infolince + 420 216 216 106, emailu info@reedog.cz nebo pomocí online chatu v pravém dolním rohu.

 

Vyzkoušejte výcvikový obojek

Výběr správného výcvikového obojku je důležitý. Každý pes je odlišný a vyhovuje mu něco jiného. Proto jsme pro vás připravili jedinečnou nabídku! Nejenže vám s výběrem výcvikového obojku pomůžeme, ale máte celý 1 měsíc na vyzkoušení! Pokud nebude pejskovi nebo vám obojek vyhovovat, můžete ho vyměnit!

  • 1Čo to vôbec je ten elektronický obojok?

    Elektronický výcvikový obojok pre psov (niekedy nepresne označovaný ako elektrický výcvikový obojok) je moderný výcviková pomôcka, ktorá je úplne bezpečná a jej správnym používaním nemôžete zvieraťu nijako ublížiť. Elektronické výcvikové obojky si obľúbili profesionálni kynológovia po celom svete má svojich zástancov i odporcov. Dôležité je výcvikový obojok dobre vybrať a naučiť sa ho dobre používať. Každý nástroj sa môže stať nebezpečným, ak ho nebudete používať s uvážením, rozmyslom a podľa inštrukcií. To isté platí aj o elektronických obojcích pre psov.

  • 2Ako elektronický obojok funguje?

    Elektronický výcvikový obojok pracuje na báze výbojov, ktoré sú psíkovi nepríjemné, ale nie sú pre neho nebezpečné. Každý skúsený chovateľ vie, že bez napomínanie alebo fyzických trestov psa vychovať nemožno. Miesto vyťahaniu za kožu či plácnutí cez zadok možno využiť práve elektronické obojky. Tie oceníte napr. Vo chvíli, kedy pes zavetrí, utečie a nereaguje na volanie, pretože je možné ovládať aj na diaľku. Elektronické obojky si kupuje čoraz viac zodpovedných chovateľov psov, ktorí vedia, že neposlušný a nevychovaný pes môže spôsobiť rad problémov a v neposlednom rade môže spôsobiť ujmu aj sám sebe.

  • 3V čom mi elektronický obojok pomôže?

    v chôdzi pri nohe bez vodítka a pre spoľahlivé privolanie či zastavenie psa (povely "stoj", "ku mne", "k nohe" a "zostaň") odnaučení ťahanie na vodítku, utekanie za zverou, inými psami alebo ľuďmi

    pre prerušenie nežiadúcich činností psa ("fuj", "nesmieš") - odnaučení zlozvykov pri každodennom spolužití s ľuďmi, napr. branie potravy zo stola, skákanie na ľudí, hrabanie, žrania exkrementov, nežiadúce štekanie, vytie a pod.

    precíznemu docvičeniu prakticky každého cviku, kedy ho pes musí vykonať rovnako presne a spoľahlivo, ako by bol na (až stovky metrov dlhom!) vodítku pričom je odstránená nežiaduce závislosť na šnúre, ktorú pes veľmi dobre pozná a prispôsobuje jej svoje správanie

  • 4Sú elektronické obojky bezpečné?

    Elektronické výcvikové obojky skúmala Ústredná komisia pre ochranu zvierat, ktorá oi. Uviedla: "Tzv. elektronické obojky prešli v posledných 8-10 rokoch búrlivým technickým vývojom a nemajú už takmer nič spoločné so svojimi predchodcami, ktoré používali oveľa väčšiu intenzitu elektrického prúdu a úplne, alebo takmer úplne, postrádali akékoľvek regulačné prvky. Z dôvodu ochrany zvierat a zjednotenie štandardov bola založená Medzinárodná asociácia výrobcov elektronických obojkov (ECMA), ktorá sa touto problematikou dôkladne zaoberá, a okrem vlastného výskumu tiež zadáva štúdie odborným a vedeckým pracoviskám. Dnešné moderné výrobky od renomovaných výrobcov, združených v ECMA, plne rešpektujú šetrné zaobchádzanie so zvieratami, a ich použitie v mnohých prípadoch napomáha nahradiť niektoré tradičné metódy výcviku psov, ktoré môžu byť k zvieratám oveľa menej ohľaduplné. "

  • 5Kedy začať elektronický obojok používať?

    Elektronické výcvikové obojky sa odporúčajú používať od 6 mesiacov. Pozorne si prečítajte návod od výrobcu. Zvoľte vhodnú mieru impulzu (pes by mal na impulz reagovať, na druhej strane by nemal pre neho byť príliš bolestivý - zakňučanie pod.). Obojky spravidla ponúka niekoľko stupňov upozornenia (zvukový signál, vibrácie, impulz). Pes si veľmi skoro uvedomí súslednosť signálov, takže následne stačí len používať zvukový, popr. vibračné signál.

  • 6Aké funkcie obojky ponúka?

    Čím viac praktických funkcií výcvikový obojok má, tým lepšie sa vám pes bude ovládať. Najdôležitejšími a zároveň najzákladnejšími funkciami, ktoré by obojok mal obsahovať, sú zvukové upozornenie a elektrostatický impulz. Väčšina dnes predávaných elektronických výcvikových obojkov, má tieto funkcie doplnené ešte vibráciami. Pomerne často sú tieto funkcie doplnené o ešte ďalšie funkcie. Stretnúť sa tak môžete s nasledujúcimi funkciami:

    Zvukové upozornenie: Zvukové upozornenie by malo vždy predchádzať použítí el. impulzu. Pes sa veľmi rýchlo naučí, že nepríjemnému elektronickému impulzu predchádza zvukové upozornenie a naučia sa reagovať už na zvukový signál. V praxi sa tak zvyčajne jedná sa o najpoužívanejší funkciu.

    Vibrácie: Zvyčajne slúžia ako medzikrok medzi zvukovým a el.impulsem v prípade, že pes na zvukové upozornenie nereaguje. Intenzita vibrácií sa dá zvyčajne nastaviť v niekoľkých úrovniach. U iba vibračných obojkov sa jedná o hlavnú funkciu, účinnosť takýchto obojkov je ale značne obmedzená, a tieto obojky sú teda vhodné skôr pre malé a mierne psov.

    Elektrostatický impulz: Slúži ako korekčné impulz a používa sa v prípade, že predchádzajúce zvukové a vibračné upozornenie nepomohlo. Aby bola účinnosť čo najlepšie mal by obojok umožňovať nastavenie intenzity elektrostatického impulzu.

    Sprejová korekcia: Jedná sa o druh nápravného signálu, kedy k náprave dochádza pomocou spreja, ktorý je po stlačení príslušného tlačidla strieka psovi na ňufák. Ide o druhú najúčinnejšiu a bezbolestnú metódu korekcie na trhu.

    Booster: Jedná sa o pohotovostný tlačidlo, ktoré má nastavenú vyššiu hodnotu el. impulzu. Používa sa najčastejšie pri krízových situáciách. Vyššia hodnota býva buď pevne prednastavená výrobcom, často je však toto tlačidlo programovateľné.

    Svetlo: Táto funkcia býva vykonaná v niekoľkých variantoch. Často to býva iba svietidlo na ovládači, prípadne laserové "ukazovátko". Lepším riešením je svetelná dióda umiestnená na prijímač, ktorý na diaľku rozsvietite pomocou ovládača. Získate tak v tme prehľad, kde sa Váš pes nachádza.

    Protištěkací mód: Niektoré elektronické obojky majú v sebe zabudovaný protištěkací mód, ktorý automaticky detekuje a zabraňuje nežiaducemu štekanie a vytie psa. Pokiaľ pes začne štekať, obojok sa aktivuje a upozorní psa pomocou zvukového signálu alebo vibrácií. V prípade, že pes vo štekanie pokračuje, nasleduje korekčné impulz, ktorý podľa druhu obojku môže byť sprejový alebo najčastejšie elektrostatický.

  • 7Pre aké veľkosti a rasy psov je vhodný?

    Veľmi dôležitým faktorom pri výbere efektívneho elektronického výcvikového obojku je veľkosť a rasa Vášho psa. Ak je hmotnosť Vášho psa od cca 5 Kg do 50 Kg, bude na neho väčšina výcvikových obojkov dostatočne účinná. Problém s výberom ovšem prichádza pokiaľ sa Váš pes radí medzi mini plemená, prípadne naopak medzi plemenami extra veľká. Na malé plemená by mohol byť impulz u niektorých obojkov príliš silný, alebo prijímač obojku pre svoje rozmery úplne nevyhovujúce. U veľkých plemien naopak hrozí, že obojok nebude mať dostatočnú účinnosť. Ak sa pes nachádza na hornom váhovom rozhraní použiteľnosti obojku, prípadne Váš pes patrí medzi plemená so zníženým prahom bolestivosti (zvyčajne bojové plemená), je vždy vhodnejšie zakúpiť obojok taký, kde bude dostatočná rezerva vo výkone. Pri krízových situáciách (hlavne pudové správanie psa), je nutné počítať s použitím silnejších nápravných korekciou, ako pri bežnom použití obojku.

  • 7Aký mám zvoliť dosah obojku?

    Ďalšou dôležitou vlastnosťou pri výbere obojku je prevádzková vzdialenosť obojku. Obvyklý dosah predávaných obojkov býva od 200 do 4000m. Ak sa nemôžete rozhodnúť aký dosah zvoliť, je vhodné pri výbere zohľadniť tieto faktory: Miesta a terén kde sa najčastejšie pohybujete: Ak sa pohybujete často v členitom teréne (prípadne v lese), je vhodné zvoliť výcvikový obojok s dlhším dosahom. Uvádzaný dosah u obojkov je vždy uvádzaný v ideálnych podmienkach, teda na rovine bez prekážok a v nezarušeném územia. V členitom alebo zalesnenom teréne samozrejme dosah výrazne klesá (v dôsledku vlastností šírenia rádiových vĺn). Spôsob používania: Dlhšie dosah bude potrebovať poľovník v lese alebo užívateľ, ktorému pes pravidelne uteká za zverou. Na bežné používanie väčšiny užívateľov, zláště ak chcete používať výcvikový obojok skôr na privolanie psa, upozornenia alebo vyžiadanie si pozornosti, Vám veľmi dobre poslúži aj obojok s dosahom do 350m.

  • 8Sú obojky odolné proti vode?

    Ďalšou veľmi dôležitou vlastnosťou je odolnosť prijímačov proti vode. Najčastejšie sa môžete stretnúť s nasledujúcimi odolnosťami proti vodě.Voděodolné: prijímač je odolný iba poveternostným vplyvom (sneh, dážď) Vodotesné: Prijímač je odolný proti poveternostným vplyvom a náhodnému vystavenie vody striekaním. Obojky nie sú odolné proti ponoreniu. Pokořitelné: Takéto prijímače sú odolné aj proti pobytu vo vode, a môžu sa teda zvyčajne používať bez akéhokoľvek obmedzenia.

  • 9Aký druh napájania obojok využíva?

    Napájanie obojku je veľmi dôležitý faktor, ktorý by ste pri výbere nemali podceňovať. Predovšetkým lacnejšie modely výcvikových obojkov sú najčastejšie napájané pomocou obyčajných 3V, 6V alebo 9V batériou. Cena týchto batérií sa pohybuje rádovo do 50 do 150, -Sk a je teda vhodné pri výbere obojku zohľadniť aj prevádzkové náklady, ktoré sa môžu vyšplhať až na niekoľko stoviek ročne. U niektorých výcvikových obojkov sú dokonca použité atypické batérie, ktoré sa blbo zháňajú alebo batérie dodávané výrobcom, ktoré sa dajú kúpiť jedine od výrobcu alebo predajcu daného obojku. Z tohto dôvodu skôr odporúčame obojky, ktoré sú napájané pomocou zabudovaného akumulátora, ktorý jednoducho dobijete cez USB kábel alebo zo siete.

  • 10Je ovládanie obojku jednoduché?

    Pre efektívne používanie výcvikového obojku je dôležité tiež jeho ovládanie. Čím jednoduchšie ovládanie výcvikový obojok ponúka, tým je jeho použitie pohodlnejšie, pohotovejší a tým tiež efektívnejšie. Najpohodlnejšie je, ak obojok má na každú svoju funkciu vlastné tlačidlo. Odpadá tým nepríjemné prepínanie medzi funkciami, ktoré zdržiava. Obojky s týmto ovládaním sú vhodné na všetky činnosti, obzvlášť potom na utekanie psa za zverou, kedy je potrebné reagovať veľmi rýchlo a psa privolať skôr, než opustí dosah obojku.

Zobraziť celý popis

V ponuke je 6 produktov - filtrujte výsledky presne podľa Vašich požiadaviek.

Zobrazujeme 1-6 z 6 produktov

| 1|

Martin System Micro Easy Trainer ET 1000 SSC

Skladom, v pondelok 22. 4. u vás
574.32 €

Porovnať

Martin System TT 1000 SSC
Varianty (2)
pro 1 psa pro 2 psy

Martin System Micro B TT 1000 SSC

Skladom, v pondelok 22. 4. u vás
613.96 €

Porovnať

Martin System Micro Pro Trainer PT 3000 SSC
Varianty (2)
pro 1 psa pro 2 psy

Martin System Micro B Pro Trainer PT 3000 SSC

Skladom, v pondelok 22. 4. u vás
653.59 €

Porovnať

Martin System Micro Pro Trainer PT 3000 SSC
Varianty (2)
pro 1 psa pro 2 psy

Martin System Micro B Pro Trainer PT 3000 SSC

Skladom, v pondelok 22. 4. u vás
744.75 €

Porovnať

Martin System Pro Trainer PT 3000 SSC + Finger Kick
Varianty (1)
pro 1 psa

Martin System Micro B Pro Trainer PT 3000 SSC + Finger Kick

Skladom, v pondelok 22. 4. u vás
883.48 €

Porovnať

MICRO B & K9 & FINGER KICK

Skladom, v pondelok 22. 4. u vás
1 188.67 €

Porovnať