Garmin PRO 550 Bundle

S elektronickým výcvikovým obojkom Garmin PRO 550 máte zaručené jednoduché a rýchle ovládanie, dosah až 1500 metrov, tri druhy korekcie - zvuk, vibrácie a impulz, ktorý je nastaviteľný v 21 úrovniach, protištekací mód a LED osvetlenie. 

Výber varianty produktu

470 € 389 € bez DPH
10 dní
Kedy tovar dostanem?
vo štvrtok 08. 07. u Vás
+ - ks
späť hore

30 dní
na vyskúšanie

Garmin PRO 550 Bundle

Nová séria elektronických výcvikových obojkov PRO od spoločnosti Garmin s využitím Tri-Tronics vyvinula výcvikový systém s dosahom až 1500 metrov, jednoduchým ovládaním a možnosťou výcviku pomocou troch druhov korekcie - zvuk, vibrácie a impulz, ktorý si môžete nastaviť v 21 úrovniach okamžitého alebo kontinuálneho impulzu a možnosťou výcviku až 3 psov súčasne. Pri zhoršených svetelných podmienkach alebo tréningu v tme výborne poslúži integrované LED osvetlenie na obojku, pre lepšiu lokalizáciu psa. Naviac tento výcvikový obojok ponúka tiež funkciu BarkLimiter™, pomocou ktorej odnaučíte psa štekať.

U výcvikového obojku pre troch psov Garmin PRO 550 si môžete vybrať medzi:

  • Elektronický impulz kontinuálny - Stáva sa vám, že váš pes nadobudne stav mysle, kedy nereaguje takmer na žiadny povel? Deje sa tomu tak napr. na lovoch alebo pri temperamentných plemenách psov, kedy je naozaj potreba použiť aj hrubú silu, aby sa pes dostal z "amoku" a začal vás vnímať. Práve v takúto chvíľu je dobré použiť kontinuálny impulz - pes je vystavený elektronickému impulzu behom celej doby stlačení tlačítka maximálne však po dobu 8 sekúnd.
  • Elektronický impulz okamžitý - Okamžitý krátky elektronický impulz má psa vyrušiť, upozorniť, potrestať v prípade neželanej činnosti. Je pre psa nepríjemný, v žiadnom prípade však neznesiteľný. Po krátkom čase si pes spojí tento zážitok s vykonávanou činnosťou a zistí, že ak sa bude chovať tak, ako mu prikážete, žiadny impulz nedostane a výcvik je úspešný.
  • Vibrácie - Ak chcete psíka len upozorniť, aby prestal s nejakou činnosťou, je možné zvoliť výcvikový režim vibrácie. Psa vyruší a okamžite odpúta jeho pozornosť od neželanej činnosti.
  • Tón/zvuk - Upozornenie zvukom na nevhodné správanie psa funguje podobne ako vibračný režim. 

 


Dosah obojku

Garmin PRO 550 vám pomôže trénovať Vašeho psa bez použitia vodítka do vzdialenosti až 1500 metrov. Dosah 1500 metrov je dostatočný ako pre základný, tak aj profesionálny výcvik väčšiny psov. Ideálnou voľbou pre použitie ako v meste, tak aj v lese, kde sú horšie podmienky a môže dojsť k zníženiu dosahu.

 


Typ korekcie 

Garmin PRO 550 má možnosť využiť ako korekciu zvukové upozornenie, vibrácie a elektrostatický impulz, ktorý je možné nastaviť v 21 stupňoch. Jednoducho si tak obojok nastavíte na mieru priamo pre vašeho psíka. Silu impulzu si môžete kedykoľvek zvýšiť alebo znížiť pomocou kolieska na vysielači.

 

Detekcia štekania

Garmin PRO 550 identifikuje štekanie prostredníctvom vibrácií na krku psa, čím sa eliminuje nesprávna korekcia, ku ktorej často dochádza pri väčšom počte psov. Okrem toho BarkLimiter™ rozlišuje medzi obsedantným neželaným štekaním a ochranou domova a majetku majiteľa psa a signalizáciou zranenia bez spustenia korekcie. 

 


Batéria a nabíjanie

Napájanie je zabezpečené rýchlo-nabíjaciou líthium - iónovou batériou. Vysielačka vydrží až 80hodín, prijímač 60 hodín. 

 

 

Vodotesnosť

Garmin PRO 550 je vodotěsné - odolné vůči namočení, postříkání vodou. Poskytuje vodotěsnost IPX7, tzn. že váš výcvik může probíhat i v nepříznivém počasí. Déšť, sníh, bahno už nebudou žádnou překážkou. 

 

Počet psů

Garmin PRO 550 je možné používať pre ovládanie viacerých psov súčasne, bez straty funkcií. Prikúpením ďalších obojkov ich môžete jednoducho rozšíriť, až pre výcvik 3 psov. Na vysielačke si potom môžete pomocou tlačítka prepínať medzi jednotlivými psami.

 


Dĺžka obojku

Garmin PRO 550 má veľmi pevný a kvalitný obojok vyrobený z plastu. Psíkovi nerobí jeho nosenie problém a dobre drží na krku. 

 Váha a rozmery

Vysielačka má šírku 4,5 cm, výšku 20,8 cm a hĺbku je 5,4 cm. Hmotnosť vysielačky je 221 g. Šírka prijímača je 7,8 cm, výška je 4,4 a hĺbka 4,4 cm. Hmotnosť prijímača je 98 g.  

 

 

 

V čom vám obojok pomôže?

  • v chôdzi u nohy bez vodítka a pre spoľahlivé privolanie či zastavenie psa (povely „stoj“, „ku mne“, „k nohe“ a „ostaň“), v odnaučení ťahania na vodítku, utekanie za zverou, inými psami alebo ľuďmi
  • pre prerušenie nežiadúcich činností psa („fuj“, „nesmieš“) - odnaučenie zlozvykov pri každodennom súžití s ľuďmi, napr. braní potravy zo stolu, skákanie na ľudí, hrabanie, žranie exkrementov, nežiadúce štekanie, vytie apod.
  • pri precíznom docvičení prakticky každého cviku, kedy ho pes musí vykonať rovnako presne a spoľahlivo, ako by bol na (až stovky metrov dlhom) vodítku, pričom je odstránená nežiadúca závislosť na vodítku, ktoré pes veľmi dobre pozná a prispôsobuje mu svoje chovanie

 
Technické parametre

Dosah 1500 m
Hmotnost vysílače 221 g
Výdrž vysílače 1 - 3 dny
Výdrž přijímače 1 - 3 dny
Displej nemá
Vodotěsnost ponořitelný
Funkce impuls + vibrace + zvuk
Napájení nabíjecí
Hmotnost přijímače 98 g
Síla impulzu 21
Rozměr vysílače (š/v/h) 4,5 x 20,8 x 5,4 cm
Rozměr přijímače (š/v/h) 7,8 x 4,4 x 4,4 cm
Délka obojku 20 - 65 cm
Protištěkací mód áno
Síla zvuku 1
Síla vibrace 1
Počet psů 1 - 3 psy

Doplňujúce informácie

Možnosť vyskúšania

Pri nákupe v našom e-shope máte 30 dennú možnosť na bezplatné zapožičanie produktu. Pokiaľ vám produkt nebude vyhovovať, môžete nám ho zdarma a bez udania akéhokoľvek dôvodu vrátiť a my vám okamžite pošleme peniaze späť. Obojok môže byť vyskúšaný, rozbalený avšak nesmie byť poškodený. 

Záruka na tovar

Zo zákona je štandardná záruka na tovar 2 roky. U niektorých produktov sme záruku predĺžili až na 3 roky. Pri akejkoľvek vade alebo poruche vám bude produkt bezodkladne opravený alebo vymenený za nový kus. Oproti konkurenčným obchodom ponúkame naším zákazníkom nadštandardné reklamácie.

Doba dodania produktu

Pokiaľ máme tovar skladom (dostupnosť je pri produkte vždy uvedená) a objednáte ho do 14:00, tovar vám odošleme eště ten deň. Vo väčšine prípadov vám bude tovar doručený do 24 hodin od objednania. Predovšetkým záleží na tom, aký zvolíte spôsob platby a dopravy.

Spôsob dopravy a platby

Môžete si vybrať z niekoľkých variant dodania. Pre dopravu využívame Slovenskú poštu a UPS kuriéra, Zasielkovňu či DPD. Ako platobnú metódu môžete využiť platbu v hotovosti, bankovým prevodom, na dobierku alebo online kartou.