Petrainer PET998D

Petrainer PET998D je elektronický výcvikový obojok s funkciami zvuk, vibrácie a impulz v 99-tich úrovniach. Na dosah 300 metrov môžete cvičiť až 2 psy s jedinou ergonomickou vysielačkou. Zariadenie funguje na batérie. Obojok je vhodný pre všetky plemená psov od 5 do 90 kg.

Výber varianty produktu

42 € 35 € bez DPH
Skladem > 10 ks
Kedy tovar dostanem?
v utorok 31. 01. u Vás
+ - ks
späť hore

30 dní
na vyskúšanie

Petrainer PET998D

Elektronický výcvikový obojok Petrainer PET998D je najdostupnejší obojok pre základný a výcvik psa. Odporúčame ho majiteľom s nízkymi nárokmi na prostredie výcviku, kde nie je členitý terén a pod. Dosah obojku je 300 metrov, takže je vhodný pre výcvik základných povelov ako sú: ku mne, k nohe, zostaň a pod. a zvuk. Impulz a vibrácie ponúkajú 99 úrovní pre nastavenie sily a vďaka tomu je možné obojok veľmi dobre prispôsobiť podľa typu daného psa. So šikovným pohybovým senzorom šetrí obojok energiu. akonáhle snímač zaznamená, že nedochádza k pohybu, prepne sa do režimu stand-by. Vysielačka u PET998D má nepodsvietený LCD displej, je veľmi malá, ľahká a ergonomicky tvarovaná pre dobré držanie v ruke. Prikúpením ďalších prijímačov je možné výcvikový obojok Petrainer PET998D rozšíriť pre výcvik až 2 psov naraz (na vysielačke si môžete jednoducho prepínať medzi jednotlivými psami).

 

 

Dosah obojku

Dosah pri Petrainer PET998D sa pohybuje v rozmedzí 50 - 300 metrov, v závislosti od terénu. Obojok odporúčame na použitie v domácich podmienkach alebo na miestach, kde nie je členitý terén. Nezabudnite, že dosah je vždy meraný v laboratórnych podmienkach, aby bolo možné určiť presný maximálny limit. V praxi sa vždy dosah odvíja od prostredia, kde psíka cvičíte.

 

Typ korekcie 

Petrainer PET998D má možnosť využiť ako korekciu zvukové upozornenie, vibrácie a elektrostatický impulz. Vibráciu a silu impulzu si môžete nastaviť v 100 úrovniach. Jednoducho si tak obojok nastavíte na mieru priamo pre vášho psíka. Silu impulzu si môžete kedykoľvek zvýšiť alebo znížiť pomocou postranných tlačidiel na vysielači.

 

Batéria a nabíjanie

Vysielačka u Petrainer PET998D je na 6V batérii 4LR44, ktorá vydrží v prevádzke niekoľko mesiacov. Prijímač vyžaduje 2 mikrotužkové batérie AAA a jeho výdrž sa pohybuje okolo 1-3 mesiacov. Predovšetkým záleží na kvalite batérií - odporúčame používať batérie Energizer.

 

Vodotesnosť 

Petrainer PET998D je dodávaný s vysielačkou aj prijímačom, ktorý nemá ochranu proti vode. Nemôže byť používaný ani za mierneho dažďa. Pokiaľ by k tomu došlo, zariadenie rozoberte a nechajte čo najskôr vysušiť. Označenie vodotesnosti Petrainer 998D je IPX0.

 

Počet psov 

Petrainer PET998D je možné použiť pre ovládanie viacerých psov naraz, bez straty funkcií. Prikúpením ďalších obojkov ho môžete jednoducho rozšíriť až pre výcvik 2 psov naraz. Na vysielačke si potom môžete pomocou tlačidla prepínať medzi jednotlivými psami.

 

Dĺžka obojku

Petrainer PET998D nylonový obojok a psíkovi nerobí jeho nosenie problém. Dĺžka obojku je nastaviteľná od 20 až do 60 cm.

 


Váha a rozmery

Vysielačka má šírku 4,4 cm, výšku 12,5 cm (s anténou), hĺbku 2,3 cm a jej váha je 68 gramov (s batériami). Prijímač má šírku 6,5 cm, výšku 3,5 cm, hĺbku 3,5 cm a jeho váha je 75 gramov (s batériami).

 

V čom vám obojok pomôže?

  • v chôdzi u nohy bez vodítka a pre spoľahlivé privolanie či zastavenie psa (povely „stoj“, „ku mne“, „k nohe“ a „ostaň“), v odnaučení ťahania na vodítku, utekanie za zverou, inými psami alebo ľuďmi
  • pre prerušenie nežiadúcich činností psa („fuj“, „nesmieš“) - odnaučenie zlozvykov pri každodennom súžití s ľuďmi, napr. braní potravy zo stolu, skákanie na ľudí, hrabanie, žranie exkrementov, nežiadúce štekanie, vytie apod.
  • pri precíznom docvičení prakticky každého cviku, kedy ho pes musí vykonať rovnako presne a spoľahlivo, ako by bol na (až stovky metrov dlhom) vodítku, pričom je odstránená nežiadúca závislosť na vodítku, ktoré pes veľmi dobre pozná a prispôsobuje mu svoje chovanie

 
Technické parametre

Batérie v prijímači 2 x AAA
Hmotnosť vysielača 68 g
Výdrž vysielača 1 - 3 měsíce
Výdrž prijímača 1 - 3 měsíce
Displej LCD nepodsvícený
Vodotesnosť bez ochrany
Funkcia impuls + vibrace + zvuk + světlo
Napájanie na batérie
Frekvence 433,92 MHz
Hmotnosť prijímača 75 g
Batérie vo vysielači 6V 4LR44
Rozmer vysielača (š/v/h) 4 x 12,5 x 2,2 cm
Rozmer prijímača (š/v/h) 6,5 x 3,5 x 3,5 cm
Dĺžka obojku 20 - 60 cm
Protištěkací mód nie
Síla zvuku 1
Sila vibrácie 99
Sila impulzu 99
Dosah 300 m
Počet psov 1 - 2 psy

Doplňujúce informácie

Možnosť vyskúšania

Pri nákupe v našom e-shope máte 30 dennú možnosť na bezplatné zapožičanie produktu. Pokiaľ vám produkt nebude vyhovovať, môžete nám ho zdarma a bez udania akéhokoľvek dôvodu vrátiť a my vám okamžite pošleme peniaze späť. Obojok môže byť vyskúšaný, rozbalený avšak nesmie byť poškodený. 

Záruka na tovar

Zo zákona je štandardná záruka na tovar 2 roky. U niektorých produktov sme záruku predĺžili až na 3 roky. Pri akejkoľvek vade alebo poruche vám bude produkt bezodkladne opravený alebo vymenený za nový kus. Oproti konkurenčným obchodom ponúkame naším zákazníkom nadštandardné reklamácie.

Doba dodania produktu

Pokiaľ máme tovar skladom (dostupnosť je pri produkte vždy uvedená) a objednáte ho do 14:00, tovar vám odošleme eště ten deň. Vo väčšine prípadov vám bude tovar doručený do 24 hodin od objednania. Predovšetkým záleží na tom, aký zvolíte spôsob platby a dopravy.

Spôsob dopravy a platby

Môžete si vybrať z niekoľkých variant dodania. Pre dopravu využívame Slovenskú poštu a UPS kuriéra, Zasielkovňu či DPD. Ako platobnú metódu môžete využiť platbu v hotovosti, bankovým prevodom, na dobierku alebo online kartou.