Zavolajte nám (Po 9-17, Ut 8-16, St 10-18, Št-Pi 7-15)

Beháte so psom? Vyskúšajte hands-free vodítko Lishinu!

Prečo by ste si mali na behanie so svojim psom brať klasické vodítko, ktoré sa vám motá pod nohy a zle sa ovláda? Na voľno nemôžete so psom behať všade, sú situácie a miesta, kde potrebujete mať psa pod kontrolou. V 21. storočí môžete miesto koženého remienku použiť hands-free vodítko pre psov. Uvolní vám ruky a vám aj vášmu psovi dá slobodu. Ako vlastne funguje?

Cez zimu ste možno behanie nebrali zas tak vážne, ale až sa ešte viac oteplí a slunko sa rozohreje, jar vás nenechá sedieť doma. Je skvelé, že na svoje výbehy beriete aj svojho štvornohého partnera. Beh totiž pristane aj jemu. 

Prečo behať so psom?

Beh zlepšuje fyzickú aj psychickú kondíciu. A to vašu aj vášho psa. Len málokoho baví behať samého a ak sa váš kamarát stále vyhovára, že nemôže, verte, že vás pes vás nikdy nenechá v štichu a pobeží s radosťou s vami. Všimli ste si niekedy, že sa psy pri behu akoby usmievajú? Je to nákazlivé.

Psíkovia sú prirodzení bežci. Pamätajte ale na to, že aj u nich sa kondícia bude meniť, a to nie len vekom, ale aj s ohľadom na aktuálny zdravotný stav, hmotnosť alebo počasie. Preto vnímajte nie len seba, ale aj svojho psieho partnera, ako sa práve v ten ktorý deň cíti. Pokiaľ ste obaja v kondícii a vrátite sa z behu osviežení a príjemne unavení, budete spokojní. Naviac dobre vybehaného psa prejdú všetky  a bude rád odpočívať.

 

 

Zásady behania so psom

 • Naložte si postupne. Ak váš pes zatiaľ nebehal, začnite s kratšou vzdialenosťou. Striedajte chôdzu a beh. Postupne si môžete prpridávať.
 • Buďte ohľaduplní, k sebe, k svojmu psovi, k okoliu. Pes by vám mal ideálne bežať u nohy, neodbiehať a neskákať na okoloidúcich. Využite preto hands-free vodítko pre psa.
 • Pred vybehnutím psa nakrmte a krátko ho vyvenčite (je to podobné ako u ľudí, s plným žalúdkom a močovým mechúrom sa behá horšie).
 • Pozor na horúčavy, v lete choďte buď skoro ráno, alebo na večer.
 • Vyberte si mäkší terén v prírode, skôr ako mestský chodník. Vhodný je les, lúka alebo aspoň park.
 • Dodržujte pitný režim. Beriete si vodu sebe? Pamätajte aj na svojho psieho kamaráta a zoberte sebou napríklad skladaciu misku, ktorú jednoducho schováte do vrecka.
 • Chváľte. Svojho psa aj seba. Za každý dobrý beh ho odmeňte pamlskom.
 • Nezabudnite na správnu športovú výživu pre psov.

Hands free vodítko pre psa oceníte nielen pri behu

Sú miesta alebo priestory, kde je lepšie mať aj slušne vychovaného psa pod kontrolou, teda na vodítku. Niektoré miesta (napríklad verejné parky) priam zakazujú voľné pobiehanie psov. Ničmenej klasické vodítko sa pri behu motá pod nohy, musíte ho skracovať a sledovať psa, je nepríjemné a obmedzuje vás aj vášho psa a okráda vás tak o radosť z voľného pohybu.

V 21. storočí ale psíčkárom pomáhajú moderné technológie a medzi ne rozhodne patrí aj Lishinu Original Hands-Free vodítko pre psov. Jedná sa o prvé inteligentné hands free vodítko pre psov na svete, ktoré vám uvoľní ruky, takže si užijete radosť zo športovania, behu alebo inej spoločnej aktivity.

 

 

Ako hands free vodítko funguje?

Vodítko obsluhujete veľmi jednoducho. Máte ho na zápästí a rukami môžete volne pohybovať (čo je práve pri behu žiadúce). Vodítko sa odvíja a navíja a váš pes beží spokojne vedľa vás, zatiaľčo vy ho môžete v prípade potreby voľne kontrolovať.

Toto hands free vodítko pre psov je založené na patentovanom riešení. Aj keď jeho základ tvorí dobre známe samonavíjacie vodítko, technológia ide ešte ďalej. Lishinu vodítka sa líšia tým, že sú vybavené automatickou brzdou, ktorá pracuje na podobnom princípe ako bezpečnostné pásy v aute. To znamená, že sa aktivuje vždy, keď sa vás pes rozhodne prudko uskočiť alebo odbehnúť. Akonáhle napätie na lane povolí, vodítko sa opäť začne odvíjať a navíjať.

Ruky teda máte voľné a nemusíte psa neustále strážiť, ak ale príde na to, že chcete reagovať, napríklad aby ste sa vyhnuli nehode, môžete hands free vodítko aktivoať tak, že trhnete rukou smerom od psa. Je dôležité dodať, že vodítko pri zablokovaní vydá špecifický zvuk, podobne ako u tréningového clickera, a to si vás pes rýchlo spojí s povelom "nesmieš!", takže ho behom vychádzky vlastne prirodzene trénujete. 

Vodítko máte pri behu na ruke, ale čo sa stane ak pes zavetrí a rozbehne sa a nie je k zastaveniu? Vodítko je vybavené veľmi jednoduchým bezpečnostným pásom, takže ho jedným pohybom z ruky dáte dolu (viac na videu dole).

Výhody hands free vodítka pre psov

 • Uvoľní vám ruky pri behu alebo inej aktivite so psím parťákom, nemusíte ho neustále strážiť, ak uhne z trasy (bude chcieť odbehnúť), vodítko sa samo aktivuje na základe špeciálnej technológie (podobné ako bezpečnostné pásy v aute).
 • Patentovanú automatickú brzdu môžete aktivovať sami mávnutím ruky.
 • Pri aktivácii vodítko vydáva zvuk podobný výcvikovému clickeru, takže psa aj prirodzene cvičíte poslušnosti (nesmieš, k nohe apod.).
 • Vodítko Lishinu Original Hands-Free je kvalitné a odolné. Šnúra je vyrobená z pevného materiálu, z ktorého sa vyrábajú šnúry u armádnych padákov.
 • Súčasťou vodítka je aj smart rozdvojka, takže pomocou vodítka môžete venčiť aj dva psy súčasne.
 • U vodítka môžete meniť farebné kryty – vybrať si môžete z šiestich farieb a vodítko tak zladiť s vaším športovým outfitom.
 • Vodítko má funkčný a moderný design a originálny vzhľad, takže na zápästí bude vyzerať aj ako ozdoba.
 • Modely hands free vodítok Lishinu sa predávajú hneď v niekoľkých modeloch, a to podľa váhy psa alebo funkcií. Prezrieť si ich môžete tu.

 

 

 

Pozrite sa, ako hands free vodítko pre psa pracuje v akcii