Zavolajte nám (Po 9-17, Ut 8-16, St 10-18, Št-Pi 7-15)

Prečo odporúčame nové bonbónky pre psov Natureca?

Na náš e-shop sme ako novinku zaradili výživné a ľahko stráviteľné bonbóny pre psy od Natureca. Rešpektujú všetky požiadavky prirodzenej stravy, sú čisto prírodné a pre psíkov mimoriadne chutné!

Len príroda, žiadna chémia

Najdôležitejšou prednosťou týchto maškŕt od Natureca je ich prírodné zloženie bez obsahu akejkoľvek chémie. Vďačia za to kvalitným surovinám a dobre vyváženému zloženiu, ktoré nevyžaduje žiadne ďalšie spracovanie chemickou cestou. Vďaka tomu sú vysoko chutné a pre psa výživné. Nie je čo dodať. S maškrtami Natureca môžete kŕmiť i BARF.

Bonbóny Natureca sú vyrobené z ovčieho tuku v niekoľkých variantách podľa doplnkovej zložky: s morskou riasou, s lososom alebo s cesnakom. Každá varianta má 2 veľkosti aby boli prispôsobené malým aj veľkým psíkom.

Ovčí tuk - prečo je pre psa vhodný?

Prečo v krmive pre psa uvítate živočíšne zložky baraniny? Najmä preto, že sa jedná o ľahko stráviteľný hypoalergénny zdroj živočíšnych bielkovín, ktorý nespôsobuje potravinové alergie a zažívacie ťažkosti. Tuk z baraniny je bohatým zdrojom energie a ako každý živočíšny tuk obsahuje esenciálne aminokyseliny.

Tuk bohatý na energiu, vitamíny a nepostrádateľné aminokyseliny

Živočíšne tuky sú nenahraditeľným zdrojom esenciálnych aminokyselín, ktoré si organizmus psa sám nedokáže vytvoriť. Je preto dôležité, aby ich psík prijímal zo stravy. Ovčí tuk je na tieto zložky bohatý a patrí medzi vysoko výživné druhy. Opatrnosť je naopak potrebná pri obezite a zvýšenom množstve cholesterolu v krvi.

Ovčí tuk a energie

Živočíšne tuky sú v prvom rade bohatým zdrojom energie pre psa. Preto vašim aktívnym psíkom určite občas nejakú tú maškrtu dajte. Odrazí sa to na jeho kondícii a optimizme.

Vitamíny rozpustné v tukoch

Z ovčieho tuku získa váš chlpáč zdraviu prospešné vitamíny A, D, E a K, ktoré sú rozpustné v živočíšnych tukoch.

Vitamín A (vitamín A 1 a provitamín A - betakarotén): Priaznivo pôsobí na kvalitu zraku, zdravia kože a slizníc, betakarotén sa podieľa na krásnej farbe srsti. Jeho nedostatok má za dôsledok šeroslepotu, rohovatenie kože a ochorenia slizníc.

Vitamín D: Má významný podiel na stabilite a vývoji kostí, zdravom chrupe a umožňuje vstrebávanie vápniku a fosforu. Zaisťuje prevenciu obehových chorôb, predchádza vzniku rakoviny a významne podporuje imunitu. Nedostatok sa prejavuje problémami s rastom kostí, kĺbnymi problémami, slabou stavbou kostry a rednutím kostí. To môže mať následky ako krivica, slabá imunita či chrípka.

Vitamín E: Je významným antioxidantom, účinkuje proti voľným radikálom. Nedostatok spôsobuje nesprávnu funkciu periférnych nervov, svalov, očnej sietnice a má tiež za následok oslabenie imunity.

Vitamín K: Upravuje zrážanlivosť krvi, výrazne posilňuje kosti, podporuje srdcovú činnosť, funkciu pečene a obličiek a tiež pôsobí proti rakovine. Nedostatok vitamínu K spôsobuje krvácavosť a nedostatočnú zrážanlivosť krvi, osteoporózu a kôrnatenie tepien.

Živočíšne tuky - jediný zdroj esenciálnych aminokyselín

Ovčí tuk poskytne psovi tiež dôležitý príjem esenciálnych aminokyselín, ktoré si telo nevie vytvoriť samo. Týchto aminokyselín je 8 (tryptofan, valin, leucin, isoleucin, lysin, fenylalanin, methionin, threonin) a organizmus ich získa zo živočíšnych tukov. Aminokyseliny sú nutné pre tvorbu bielkovín v tele, správne funkcie orgánov a rast buniek.

Esenciálne aminokyseliny preto významne prispievajú telesnému, ale i psychickému zdraviu, správnej činnosti vnútorných orgánov a rastu svalového tkaniva. Okrem toho zaistia orgnaizmu silnú imunitu, sú dôležité pre správne metabolické procesy v tele, prospievajú zdravej pokožke a srsti, správnemu vývoju nervovej sústavy vrátane priaznivých účinkov pri depresiách. Sú tiež kľúčové pre funkciu zmyslových orgánov, mozgovú činnosť a očnú sietnicu. V podstate nenájdete oblasť zdravia, kde by sa nenašiel pozitívn dopad esenciálnych aminokyselín. 

Prírodné prísady pre zdravie psa a ich účinky

Ovčí tuk je teda doplnok stravy pre psov skutočne na jednotku. A ako je to s ostatnými prísadami? V každom bonbóne je 95 % ovčieho tuku a zvyšných 5 % tvorí doplnok výživy. Viete, ktoré sa môžu hodiť pre vášho psíka?

 

 

  • cesnak

V otázkach výživy predstavuje cesnak často odmietanú surovinu, čo je veľká škoda. Príčinou zlej povesti cesnaku je možnosť predávkovania. Tento argument je samozrejme nevhodný, pretože pes nedokáže tak obrovské množstvo cesnaku zkonzumovať. Cesnak má na zdravie blahodarný vplyv. Je to známe prírodné antibiotikum, jeho účinky sú protizápalové, dezinfekčné a pôsobia proti parazitom, vrátane vnútorných.

  • morská riasa

Len málo rastlín obsahuje toľko cenných látok, ako riasy. Sú zdrojom širokého spektra vitamínov a bohaté na minerálne látky a významné stopové prvky. Ich účinok sa odrazí na zdravej koži a krásnej srsti, zdravom chrupe a tiež podporuje správnu funkciu štítnej žľazy.

  • losos

Pamätáte su eštem či sme si hovorili o esenciálnych aminokyselinách? Práve losos (a predovšetkým lososový olej) patrí medzi ich najvýznamnejšie zdroje (Omega 3 mastné kyseliny). Navyše predstavuje diétnu súčasť zdravého jedálníčka. Losos alebo produkty z lososa sú vysoko účinné pri kožných chorobách, nekvalitnej srsti, pre podporu imunity a zažívacích problémoch. 

Ako využívať maškrty pre psov?

Viete, ako svojho psa odmeňovať maškrtami? Bonbóny pre psov Natureca vzhľadom k svojmu zloženiu predstavujú výbornú odmenu napríklad počas výcviku, ale vhodné sú i ako výživový doplnok pre podporu zdravia.

Doplnok výživy vhodný pre BARF kŕmenie

Čerstvé a prírodné zloženie bez chémie ponúka široké spektrum využitia maškŕt Natureca. Sú totiž pre tieto vlastnosti vhodné aj pre kŕmenie surovou stravou BARF. Ich zloženie vám zároveň umožňuje odmeňovať psíka aj pokiaľ trpí potravinovými alergiami či problémami so zažívaním.

Natureca bonbóny pre psy z ovčieho tuku: dávkovanie a množstvo

Doporučené dávkovanie od Natureca:

Natureca bonbóny pre psov Maxi - 1-3 ks na 20 kg hmotnosti na jeden deň

Natureca bonbóny pre psov Mini -  1-3 ks na 10 kg hmotnosti na jeden deň