Zavolajte nám (Po 9-17, Ut 8-16, St 10-18, Št-Pi 7-15)

Stopovacie vodítka pre spoločné dobrodružstvá

Váš štvornohý miláčik nepribehne na prvé privolanie? Nič si z toho nerobte. Zvlášť, ak s tréningom začínate. Stopovacie vodítka sú užitočným nástrojom pre výcvik a kontrolované správanie psov pri prechádzkach. Vodítko dopraje nášmu štvornohému parťákovi voľnosť a my pánovia môžeme mať pokoj.

Je to dlhé a pevné vodítko určené predovšetkým na navigáciu psa a nácviku povelov privolania, ale aj aportu a odnaučenie niektorých zlozvykov, ako napr. skákanie, prenasledovanie čohokoľvek, čo sa pohybuje a obstarávanie si potravy v kroviach a košoch. Najčastejšie sa stretávame s výberom od 5 až 15 metrov.

Pri prechádzke použite stopovacie vodítko až vo chvíli, keď je psík pokojný a keď mu nehrozí nebezpečenstvo. Pri chôdzi by teda malo byť vodítko prevesené, ako by bol psík „na voľno“. Nemala by byť natiahnutá av prípade potreby pridupávame. Mať psa pod kontrolou je základ!

Šikovné je si na vodítku urobiť v určitých vzdialenostiach uzlíky, ktoré pomôžu pri "dobrzdení" do hustého krovia. Tiež je dobré si nechať aspoň ¼ dĺžku šnúry za sebou, aby potom nemuseli psa naháňať alebo im neutrhol pri šklbnutí ruku. Skvelou pomocou je určite aj postroj. Keď už z mnohých rôznych dôvodov ku šklbnutiu dôjde alebo si len psa potrebujeme pritiahnuť, postroj tlak vodidla rozloží a nedôjde k natiahnutiu krčných svalov. A samozrejme nezabudnite psíka priebežne odmeňovať maškrty.

 

Stopovací vodítko Reedog

Reedog Training stopovacie vodítko je najlepšie na trhu vďaka kvalitnému materiálu a jednoduchom dizajnu. Vodítko je vyrobené z kvalitného a pevného nylonu, ktoré je hladké, flexibilné a poskytne maximálne pohodlie pri venčení. Na jednej strane má pevne pripojenú kovovú karabínu a na druhom konci má komfortné a príjemné pútko na ruku. Vodítko je vhodné pre malé aj veľké plemená psov. Nájdete ho v dĺžkach 5, 10 alebo 15 metrov.


Súvisiace produkty

Reedog training stopovací vodítko
Varianty (3)
15 m 10 m 5 m

Reedog training stopovací vodítko

Skladom, v stredu 17. 4. u vás
9.84 €

Porovnať