Zavolajte nám (Po 9-17, Ut 8-16, St 10-18, Št-Pi 7-15)

Svietiace obojky pre psov - Koniec hľadania vášho miláčika v tme!

S nástupom zimného času prišlo aj rýchlejšie stmievanie. Zatiaľ čo v lete mohol váš psík lietať po parku a vy ste ho mali stále na očiach, teraz sa vydáte poobede von a za chvíľu už ani neviete, kde toho vášho huncúta máte. Aby ste svojho kamaráta nestratili z dohľadu ani v tej najväčšej tme, kúpte mu svietiaci obojok. Je praktický a zvyšuje bezpečnosť vašu a aj vášho psa. Aké typy svietiacich obojkov pre psov a mačky existujú? Ako ich vybrať a koľko vás budú stáť?

 

 

Jeseň a zima je v znamení skorého stmievanie. Znižuje sa viditeľnosť šoférov, chodcov aj cyklistov. K tme sa pridávajú často aj hmly a sychravé počasie. A čo to pre nás znamená? Všetci vidíme horšie. Pri prechádzke s vaším psíkom ho jednoducho môžete stratiť z dohľadu. Rovnako tak ho môže nevidieť šofér automobilu, cyklista alebo chodec – predovšetkým, ak je psík malý a tmavej farby. Stále viac majiteľov psov preto svojim miláčikom kupuje svietiace obojky

Reflexné prvky sú pre bezpečnosť dôležité. Nie nadarmo by mali mať chodci reflexnú vestu alebo iné označenie, keď idú pešo v tme. Na podobnej báze funguje aj svietiaci obojok pre psy alebo mačky.

Výhody svietiacich obojkov pre psov a mačky

  • Zvyšujú viditeľnosti psa pre chodcov, šoférov alebo cyklistov. V tme totiž neoznačené zviera ľahko prehliadnete. Svietiaci obojok je výborným identifikačným prvkom v tme.
  • Psíka ľahko uvidíte a minimalizujete riziko, že sa vám v parku zabehne a vy ho v tme ťažko budete hľadať.
  • Sú výhodné aj pre majiteľov psíkov so záhradou, psíka máte pod kontrolou a aj na diaľku vidíte, v ktorej časti záhrady sa zrovna prehrabáva.
  • Svietiace obojky nie sú naviac nijak drahou investíciou. Kúpite ich za pár korún, teda eur.
  • Jednoduché ovládanie a psíka vôbec nerušia.
  • Vyberať môžete z rôznych veľkostí (vyrábajú sa obojky pre malé, stredné aj veľké plemená) aj designov.
  • Značkové svietiace obojky sú odolné voči poveternostným vplyvom. Môžete ho používať v každom počasí.

 

 

Typy svietiacich obojkov pre psov a mačky

Zatiaľčo väčšinu reflexných prvkov je nutné vopred nasvietiť, aby boli v tme vidieť, svietiace obojky pre psy a mačky, ako už názov napovedá, sami svietia alebo blikajú. Vyrábajú sa hneď v niekoľkých veľkostiach a prevedeniach. Vyberať môžete z obojkov drobných, ktoré sú určené pre malé plemená, rovnako ako z veľkých obojkov pre vaše obrovské psie miláčiky. Svietiace obojky majú nastaviteľnú dĺžku, podobne ako klasické obojky, takže psíkovi ich utiahnete tak, aby mu boli pohodlné.

Zvoliť si môžete aj z rôznych designov obojkov. Čo vravíte na tigrovaný alebo maskáčový obojok, ktorý vás osloví svojou originalitou a vášho psíka premení v malého tigra. Svietiace obojky sú spravidla vybavené LED technológiou a väčšina z nich umožňuje voľbu z niekoľkých druhov svietenia – prepínať môžete medzi stálym svietením, blikaním alebo ešte rýchlejším blikaním. Zvolíte si tak spôsob, ktorý bude najviac vyhovovať vám aj vášmu psiemu kamarátovi. Rovnako tak si môžete vyberať aj z niekoľkých farieb svietiacich obojkov – napr. žlté, oranžové, červené, ružové, modré, zelené alebo biele. So svietiacim obojkom sa tak nikdy nebudete nudiť.

 

 

Praktické parametre svietiacich obojkov

Svietiace obojky sú krásne, ale čo praktická stránka veci? Vydrží? Koľko stoja a ako sa nabíjajú? Väčšina svietiacich obojkov je napájaná vymeniteľnou gombíkovou batériou. Jej výdrž záleží najmä na kvalite použitej batérie a intenzite používania obojku. V bežnej prevádzke sa výdrž batérie pohybuje okolo 1 až 3 mesiacov.

Obojky majú nastaviteľnú dĺžku, takže ho prispôsobíte potrebe psíka. Predávajú sa v troch základných veľkostiach: pre malé, stredné a veľké psy. Svietiace obojky sú vyrábané z kvalitných materiálov, sú pevné a vodeodolné, takže zvládnu aj premeny počasia, s ktorými je potreba hlavne na jeseň a v zime počítať.

Svietiace alebo blikajúce obojky pre psov a mačky sú praktické a užitočné. Ich cena sa pohybuje rádovo okolo niekoľkých stokorún, a to v rozmedzí od nejakých 10 do 20 EUR (záleží predovšetkým na veľkosti, značke a funkcii obojku).

 

 

Obľúbené svietiace obojky pre psíkov

K najpredávanejším obojkom patrí napríklad Reedog Colour svietiaci obojok pre malé, stredné a veľké psy. Tento svietiaci obojok ponúka 3 druhy svietenia (stále svietenie, blikanie a rýchle blikanie), a niekoľko farieb (žltá, oranžová, červená, ružová alebo modrá). Vybrať si môžete hneď z niekoľkých veľkostí od S (dĺžka 22 až 40 cm), cez M (dĺžka 32 až 50 cm) až po L (dĺžka 42 až 60 cm). Designovo zaujímavý je napríklad maskáčový Reedog svietiaci obojok pre malé a stredné psíky, alebo môžete svojho psíka obliecť do svietiaceho obojku v štále geparda.

 

 

Svietiace kšíry pre mačky a malé psíky

Ak k vašim domácim maznáčikom patria aj mačky, môžete ich tiež vybaviť svietiacim bezpečnostným prvkom. V tomto prípade sú to predovšetkým svietiace kšíry pre mačky a malých psíkov. Podobne ako u svietiacich obojkov môžete voliť z rôznych modulov svietenie alebo farieb.  

 

 

Svietiace prívesky

A keď sa vám nechce z akéhokoľvek dôvodu kupovať nový obojok? Je tu ešte jedno riešenie. Sú to svietiace prívesky. Jednoducho ho upevníte na akýkoľvek obojok. Zvoliť si môžete z troch druhov svietení (stále svietenie, blikanie a rýchle blikanie), rovnako ako z rôznych farieb.

Svietiace a blikajúce obojky pre psov a mačky zvýšia bezpečnosť vášho štvornohého kamaráta. A vám ušetria nejakú tu vrásku naviac, pretože aj v tej najväčšej tme psíka uvidíte. Stačí si len vybrať svietiaci obojok, ktorý vám bude vyhovovať.