Zavolajte nám (Po 9-17, Ut 8-16, St 10-18, Št-Pi 7-15)

Zdravotné a ortopedické pelíšky pre psy: Zdravý spánok pre vášho psa

Ortopedické pelíšky pre psov: správne parametre sú nutnosť!

Ortopedické pelechy sú nevyhnutné pre psíkov s ochorením kĺbov alebo poranením pohybového aparátu. Zvážte ich tiež pre veľké plemená, pretože odpočinok v ortopedickom pelíšku je najlepšou prevenciou týchto komplikácií. Ochorením pohybového aparátu totiž najviac trpia veľké plemená psov v starobe a dospelosti.

Aby ste sa v obchode nemuseli spoliehať iba na etiketu hlásajúcu "ortopedický pelíšek", pozrite sa s nami na vlastnosti, ktoré musí ortopedický pelech pre psov splniť:

Výplň ortopedických pelechov

Zmes pre vypchatie ortopedických pelíškov sa samozrejme môže u jednotlivých výrobcov trochu líšiť. Je ale nutné, aby to bola výplň s pamäťovou penou. Tá kladie pri záťaži čiastočný odpor, aby sa pelech pod váhou zvieraťa neprepadal. Súčasne ide o dostatočne pružný materiál pre mäkké pohodlie psa. Príliš tvrdá podložka by chorým psom pôsobila bolesť. Pamäťová pena je naopak vysoko komfortná, pretože čiastočne kopíruje telo psa pri odpočinku. Alternatívou sú aj guličkové výplne a "sypké" materiály.

Ortopedické pelíšky pre psov nesmú byť príliš vysoké

Okrem výplne ešte skontrolujte výšku pelechu. Ortopedický pelíšek by nikdy nemal byť veľmi vysoký, pretože prekonanie vysokého okraja nadmerne zaťažuje kĺby psa. Ochorenie kĺbov tak jednoducho postihne vašich štvornohých miláčikov, ktorí vďaka svojej výške majú výraznú hmotnosť. Ideálna je preto rovná a nízka podložka pelechu, bez zbytočných bariér a vysoká asi 5 cm, podľa vzrastu psa.

Vyberte si spoľahlivú kvalitu s možnosťou vyskúšania. Uvedené parametre prísne dodržiavame u všetkých ortopedických pelechov Reedog: v prevedení s eko kožou pre luxusný vzhľad ponúkame Reedog Fancy alebo Reedog Luxury. Matrace Reedog Plus alebo pelech Reedog Standard majú poťahy s cordury.

Pelechy proti preležaninám: voľba pre alergické a polehávajúce psy

Na čo sú dobré psie pelechy proti preležaninám? Pomáhajú odpočívať v pohodlí starším, dlhodobo chorým psíkom a psíkom s kožnými alergiami. Kúzlom úspechu je vhodná vyplň a tvarovaný matrac. 

Pelíšky proti preležaninám sa vypchávajú penovou vzdušnou výplňou, aby matrac udržala tvar. Vhodné riešenie predstavuje matrac s tubusom, ktorá zaistí prevetrávanie povrchu a tým predchádza zapareniu kože psa. Uľaví tiež pri odpočinku chlpáčom s exémami a kožnou alergiou. Tvarovaný matrac bráni tvorbe odtlakov a preležanín u dlhodobo chorých alebo starších psov, ktorí potrebujú častejšie odpočívat. Tvar podložky umožní psovi zaujať polohu tak, aby ho matrac netlačil na rovnakých miestach pri jeho odpočinku.

Požiadavky spĺňajú pelechy v našej ponuke Reedog Tommy v prevedení s eko kožou alebo Reedog Comfy, Reedog Premium a Reedog Round potiahnuté odolnou cordurou. 

 

Preležaniny vznikajú dlhodobo opakovaným tlakom na určité oblasti tela. Často polihávajúce psy sa omnoho viac vystavujú tomuto riziku a na rovnej podložke si nemajú pri odpočinku ako uľaviť. Tvarovaný matrac navyše lepšie odvetráva povrch, takže nedochádza k zapareniu problematických meist.

Pokiaľ si neviete dať rady s výberom najlepšie zdravotného pelechu pre vášho miláčika, obráťte sa na nás! Radi vám s výberom pomôžeme.