Zavolajte nám (Po 9-17, Ut 8-16, St 10-18, Št-Pi 7-15)

Inštalácia drôtu elektronického ohradníka

Chystáte sa inštalovať elektronický ohradník a chcete sa na to pripraviť? Alebo si neviete rady s konkrétnou situáciou? Rozpísali sme pre Vás najčastejšie spôsoby inštalácie drôtu.

Inštalácia do zeme

Drôt by mal byť vedený zhruba 5 cm pod zemou. Ak ale používate vertikutátor, je nutné ho umiestniť hlbšie. Na signále to uberie len nepatrne. 

 

Inštalácia medzi dlažbu

Občas je potreba drôt tiahnuť cez vchod, alebo vjazd. V ideálnom prípade ide drôt zatlačiť do špáry medzi dlažbou. V horšom prípade je potreba vytvoriť špáru uhlovou brúskou.

 

Inštalácia na plot

Drôt ide inštalovať prakticky na akýkoľvek plot. Najčastejšie inštalácia je na drôtený, ale ide nainštalovať aj na drevené ploty.

 

Spojenie drôtu

Ak drôt nevedie v zemi, nie je potreba žiadne zložité spojovanie. Len je nutné zaistiť, aby nedošlo k pretrhnutiu. Môžete využiť napríklad klasickú elektrikársku čokoládu. Alebo využiť našu sadu pre spojenie drôtu, ktorú odporúčame predovšetkým pri inštalácii do zeme.

 

  1. Oba drôty na koncoch oholíte od izolácie, na jeden navlečiete smršťovacou bužírku
  2. Drôty spojíte spojkou na kábely
  3. Smršťovaciu bužírku navlečiete na spoj a zatavíte zapaľovačom
  4. Môžete spojenie ešte omotať izolačnou páskou

 

Ďalšie možnosti vedenia drôtu

Drôt môžete viesť prakticky kdekoľvek, problémy spôsobujú len masívnejšie kusy železa, ktoré signál čiastočne pohlcujú. Drôtený plot nie je problém, ale železná traverza v bezprostrednej blízkosti môže signál pohlcovať. V danom mieste teda bude signál o niečo slabší. 

Drôt môžete viesť tiež v byte, kde môžete chrániť napríklad drahý nábytok.