Zavolajte nám (Po 9-17, Ut 8-16, St 10-18, Št-Pi 7-15)

Litter Robot III - svetlo bliká namodro

Problém zákazníka:

Dobrý deň, vlani v marci som kúpil mačací záchod Litter Robot. Tento týždeň sa objavila porucha, kedy modré svetlo blikalo 4 až 5 krát denne, ale vedro na odpad bol prázdny. Záchod sa zastavil a čistiaci cyklus sa nedokončiť. Keď pripojím záchod k napájaniu, modré svetlo bliká a po stlačení tlačidla reset začne žlté svetlo rýchlo blikať. Záchod sa vôbec nepohne. Vyčistil som kovové dosky senzora, pretože som si myslel, že môžu byť zanesené, ale problém stále pretrváva.

Prosím o radu, Pavol

Jak problém řešit:

Následující řešení problémů by mělo vyřešit modré blikající světlo, kdy je zásuvka na odpad prázdná. Po vyřešení by jednotka měla opět rozpoznávat, kdy vaše kočka záchod navštěvuje a podle toho cyklovat.

Chcete-li vyřešit modré blikání, začněme s režimem cyklování vašeho záchodu:

1.) Nechte jednotku zapnutou s modrým blikajícím světlem a odpojte napájení od základny

2.) Počkejte 10 sekund a poté jednotku opět zapojte

3.) Nechte jednotku dokončit spouštěcí cyklus. Pokud kontrolka svítí modře, kód byl úspěšně vymazán. Pokud kontrolka stále bliká, pokračujte v odstraňování problémů. Vyprázdněte zásuvku, pokud má odpad, a znovu nasaďte sáček.

Poznámka: Pokud používáte tmavě zbarvenou tašku, vždy ji zastrčte do jazýčků.

 

 

Skontrolujte, či vaše šošovky DFI neobsahujú prekážky:

1) Vypnite prístroj a odpojte napájanie zo základne

2) Odmontujte kapotu a kryt toalety

3) Prezrite si hornú časť základne, či tam nie je nejaká nečistota, alebo stelivo. Malé množstvo odpadu sú normálne. Vyčistite podľa potreby.

4) Vnútri otvoru pre odpad sú dve jasné "šošovky" (ľavá a pravá strana). Uistite sa, že na šošovkách nie sú žiadne úlomky. Niekedy na ne môže odpad spadnúť.(Na čistenie šošoviek odporúčame mäkkú navlhčenú handričku)

5) Vložte späť kryt a kapotu.

6) Pripojte jednotku späť. Ak ste napájanie vypli, budete ho musieť zapnúť a stlačiť "cyklus". Po dokončení čistiaceho cyklu by mala byť jednotka v domovskej polohe a svieti modrá LED.

Kontaktujte nás na info@reedog.cz nebo tel: 216 216 106