Zavolajte nám (Po 9-17, Ut 8-16, St 10-18, Št-Pi 7-15)

Čo robiť, keď pes suseda šteká a šteká?

Šteká, vyje, kňučí, kvíli celé dni a celé noci a Váš pohodlný a pokojný život je kvôli psa suseda je ty tam? Tento problém pozná určite mnoho obyvateľov a ak situácia trvá dlho, obyvatelia bývajú totálne zúfalí. Nehovoriac o tom, keď sa takýchto psov zíde v susedstve viac a notu si. Možno táto situácia vôbec vyriešiť?

 

 

Keď sa dlhší čas tento problém sa štekotom cudzieho psa týka aj vás, je dobré situáciu začať riešiť. Nevyčkávejte, že sa to samo nejako vyvrbí. Robia to keď sú vzrušení alebo keď cíti nebezpečenstvo. Niektorí keď sa nudí - alebo horšie, len tak bez dôvodu. V týchto prípadoch chcete naučiť svojho alebo susedovho psa, že štekanie nie je vždy vhodné. Porozprávajte teda najskôr zo všetkého s majiteľom psa. Nemusíte na neho určite hneď nabehnúť s paličkou na mäso a zasypať ho nadávkami. Riešte všetko v pokoji a ľudsky. Hoci ste podráždenie a na nervy. On totiž dosť možno o kriku jeho psa ani nevie. Upozornite ho jasne, že vás jeho pes neustále ruší. Ak majiteľ problém nevyrieši Vašej záchranou môže byť už len - protištěkací búdky.

 

 

Goodlife Silencer

Ak je protištěkací búdka v dosahu štekajúceho psa, vnútorné mikrofón zachytí zvuk a zariadenie sa automaticky aktivuje. Ultrazvuk počuje psy, ale je nepočuteľný pre väčšinu ľudí. Vyľakaný zvukom vysokého tónu, ktorý je bezpečný a účinný, pes prestane štekať, pretože si spojí štekanie s týmto nepríjemným zvukom. Keď pes prestane štekať, ultrazvukový tón tiež prestane. Búdka je účinná až do vzdialenosti 100 metrov, dosah detekcie je 30-40, ak je pes natoľko vzdialený, že ho zariadenie nedokáže detekovať ultrazvukový signál spustíte diaľkovým ovládačom. Protištěkací búdka funguje buď na 6xAA batérie, alebo na sieťový adaptér. Budka Goodlife Silencer sa jednoducho pripevní na vhodné miesto ako je plot alebo strom a čelné reproduktor sa nasmeruje k problematickému miestu, búdka je vyrobená z odolného materiálu pre vonkajšie použitie. Protištěkací búdka má 3 úrovne nastaviteľné intenzity (nízka, stredná alebo vysoká), ktorú jednoducho nastavíte otočením kolieska po strane búdky.

 

Goodlife Silencer MAX

Protištěkací búdka Goodlife Silencer MAX disponuje najvyšším dosahom - až 100 metrov a o 40% silnejším zvukom, než predchodca DogSilencer. Detekuje štekanie na vzdialenosť cca 40 metrov. Pre prípady, keď sa pes nachádza v rozmedzí 40 - 100 metrov je obsahom balenia aj diaľkový vysielač (dosah 40 metrov), ktorým môžete zariadenie ručne aktivovať. Rovnako ako Goodlife Silencer pomocou vnútorného mikrofónu zachybuje zvuk a automaticky aktivuje pre psov nepríjemný ultrazvuk. Funguje na 6x AA batérie, alebo na sieťový adaptér. Búdka je vyrobená z kvalitných a veľmi odolných materiálu vhodná pre vonkajšie použitie, jednoducho ju pripevnite na plot či strom a čelný reproduktor nasmerujte k problematickému miestu. Otočením kolieska na strane búdky môžete nastaviť z 3 úrovní intenzity (nízka, stredná alebo vysoká).

 

 

Petsafe protištekací budka

Protištěkací vodotesná búdka Petsafe je vhodná na vonkajšie použitie, môžete ju zavesiť na strom, plot, múr a namierite ju na miesto, kam chodia pes najčastejšie štekať. Búdka je vodeodolná do dažďa, nie je však ponoriteľný. Vo chvíli, keď pes zašteká, zabudovaný mikrofón zachytí neustali psí štekot v dosahu od 4,9 až 15 m a ultrazvuková búdka sa aktivuje a vydá psovi nepríjemný ultrazvuk. Zariadenie vyšle dvoj-sekundový ultrazvukový signál, ktorý môže počuť iba pes. Protištěkací búdka je vhodná pre všetkých psov, ktorí nemajú sluchové problémy. V prípade, že Váš psík nereaguje na protištěkací jednotku, odporúčame zakúpiť niektorý z protištěkacích obojkov. Jednotka Petsafe je napájaná batériou 9V, ktorá by mala vydržať 2000 spusteni

 

 

Domácí protištěkací jednotka Petsafe

602/5000Balenie domáci protištěkací jednotky Petsafe obsahuje 2ks jednotiek, ktoré by malo byť rozmiestnených v priestore čo najbližšie ku stekajúcemu psovi a pomocou zabudovaného mikrofónu zachytáva psí štekot v dosahu 6 a 8 metrov. Zariadenie vyšle 2-sekundový ultrazvukový signál, ktorá počuje iba pes. Ultrazvuk by mal byť pre štekajúceho psa natoľko nepríjemný, aby prestal štekať. Protištěkací jednotka Petsafe je vhodná pre mladších alebo menej tvrdohlavé psov. Jednotka Petsafe je napájaná štandardnú 3V batérií typu CR2032. Protištěkací jednotka nie je vodotesná ani vodeodolná, je nutné ju držať v suchom prostredí.

 

 

Protištěkací jednotka Eyenimal 

Protištěkací jednotka Eyenimal slúži na obmedzenie rušivého štekanie psov, bez použitia obojku. Jednotka Eyenimal je bezpečná a účinná pre všetky druhy malých i veľkých psov. Jednotku jednoducho umiestnite blízko plota k susedom alebo u Vás doma a prispôsobíte nastavenia. Nastaviteľná detekcie štekanie (5,10,15) určuje na akú vzdialenosť jednotka zvuk zaznamená a aktivuje ultrazvukovou korekciu. Ultrazvukový signál ľudské ucho nezaznamená, využitie jednotky je tak bezproblémové. Protištěkací jednotka Eyenimal obsahuje LED diódy pre dva stupne intenzity osvetlenia. Eyenimal funguje na 9V vymeniteľnú batériu.

 

 

 

Je možné použiť protištěkací jednotku v panelákovom byte? Bohužiaľ nie. Na použitie v panelákovom byte môžete využiť protištěkací obojky.