Zavolajte nám (Po 9-17, Ut 8-16, St 10-18, Št-Pi 7-15)

Odnaučenie "prenásledovania áut"

„Prenasledovanie“ je pre psa inštinktívne chovanie, ktoré sa spúšťa keď pes vidí pohybujúci sa predmet. Niektoré rasy sú špeciálne vyšľachtené k nadmernému „prenasledovaniu“ čo však psa dostáva do situácie ohrozenia a necháva majiteľa bezmocného.  Nikdy preto nenechávajte psa pohybovať sa volne bez vodidla, dokiaľ sa nenaučí upočúvnuť povel „KU MNE“. Je veľmi dôležité, aby ste nežiadúce „prenasledovanie“ vždy potrestali.

  1. Následovný tréning by ste mali robiť, len ak ste zabezpečili BEZPEČNOSŤ zvieraťa a tiež svoju. Použite pevné vodidlo dosť dlhé na to, aby dovolilo psovi „prenasledovať“ objekt ale dostatočne krátke na to,  aby ste ho mali pod kontrolou, keď objekt dostihne.
  2. Nastavte o jeden stupeň vyššiu stimulačnú úroveň než je vhodná pre vášho psa.
  3. Uveďte psa do situácie, v ktorej chce objekt „prenasledovať“.
  4. Keď sa objekt začne približovať, držte vodidlo pevne v rukách. Akonáhle pes začne objekt „pronasledovať“, zadejte mu povel „NESMIEŠ“ resp. „FUJ, NESMIEŠ“ a následne „KU MNE“ a stlačte horné ovládacie tlačítko na vyslanie nepretržitej korekcie, dokiaľ pes nepríde. Keď neupočúvne povel, zatiahnite ho k sebě vodidlom.
  5. Keď pes ukončí „prenasledovanie“, prestaňte vysielať signál korekcie, postúpte pár krokov dozadu a dajte mu povel „KU MNE“. Keď pes príde až k vám, pochváľte ho.
  6. Keď pes stimuláciu na nastavenej úrovni ignoruje, opakujte tréningovú situáciu s použitím silnejšej korekcie.

Skúšajte si tento povel na rôznych miestach a s rôznymi ľuďmi.