Zavolajte nám (Po 9-17, Ut 8-16, St 10-18, Št-Pi 7-15)

Výcvik povelu "sadni"

Poznámka: Pri výuke povelu „sadni“ udržujte psa vo svojej blízkosti.

  1. Nasaďte psovi okrem tréningového obojku tiež obyčajný, vychádzkový obojok spolu s 3 m vodidlom (vodidlo musí byť pevné). 
    Obyčajný obojok nasaďte NAD tréningový obojok.
  2. Držte vodidlo a tréningovú vysielačku v jednej ruke. Stlačte a držte bočné ovládacie tlačítko na vysielaní zvukového signálu zároveň s povedaním povelu „SADNI“ – keď je to potreba, zatlačte rukou na psa, aby si sadol. Akonáhle si pes sadne, prestaňte vysielať zvukový signál. Pochváľte psa. Tento povel opakujte niekoľkokrát,  nezabúdajte psa pochváliť keď povel splní.
  3. Keď si pes vždy po zadaní povelu a vyslaní zvukového signálu sadne, váš tréning je ukončený. Pokiaľ nie, pokračujte bodom 4.
  4. Držte vodidlo a tréningovú vysielačku v jednej ruke. Zatlačte dolné ovládacie tlačítko momentálnej korekcie zároveň s povedaním povelu „SADNI“ – keď je to potreba, zatlačte rukou na psa, aby si sadol. Pokiaľ je to potreba, opakujte povel-korekcia-povel-korekcia. Akonáhle si pes sadne, prestaňte vysielať zvukový signál. Pochváľte psa. Tento povel opakujte niekoľkokrát, nezabúdajte psa pochváliť keď povel splní.

Nezabúdajte, že tréningový obojok používate miesto vodidla. Použite preto momentálnu korekciu vždy teda, kedy by ste použili trhnutie vodidla k upočúvnutiu povelu.