Zavolajte nám (Po 9-17, Ut 8-16, St 10-18, Št-Pi 7-15)

Ako správne naprogramovať čip do dvierok SureFlap?

Dvierka SureFlap s mikročipom pre mačky sú skvelým spôsobom, ako umožniť vášmu mačaciemu miláčikovi slobodný prístup do a z domova a zároveň zamedziť nežiaducim návštevám iných zvierat. Pre naprogramovanie čipu vašej mačky do dvierok SureFlap postupujte nasledujúcim spôsobom:

 

Krok 1: Získání informací o mikročipu vaší kočky

Predtým, než začnete, potrebujete poznať unikátny identifikátor mikročipu vašej mačky. Tento identifikátor je unikátny pre každé zviera a skladá sa z číselného kódu. Ak neviete, akým spôsobom tento identifikátor získať, obráťte sa na veterinárneho lekára, ktorý by mal mať túto informáciu k dispozícii.

Typ mikročipu

Dvierka SureFlap pre zvieratá s mikročipom sú kompatibilné so všetkými mikročipmi používanými bežne pre domáce zvieratá. Medzi ne konkrétne patria:

  • Mikročipy o 15 číslicích (známé též jako FDXB)
  • Mikročipy o 10 číslicích (známé též jako FDXA a Trovan® Unique)
  • Mikročipy o 9 číslicích (známé též jako Avid® Secure/Encrypted)

Okrem toho sú tieto dvierka pre zvieratá kompatibilné aj s obojkovou známkou SureFlap RFID (jedna priložená – sady po dvoch sa predávajú zvlášť).

 

Krok 1: Režim zaučení

Aby ste mohli dvierka SureFlap pre zvieratá s mikročipom začať používať, musíte ich zaučiť na jednoznačný ID kód mikročipu vášho zvieraťa. Tento proces je potrebný iba raz pre každé zviera, pretože kód je trvalo uložený, a to aj pri vybratí batérií. Pri vykonaní tohto procesu postupujte jednoducho krok za krokom podľa nasledujúcich pokynov:

  1. Odstraňte kryt tlačítek. Asi na 1 sekundu stiskněte tlačítko zaučení (kočičí hlava) a uvolněte.
  2. Zámky se otevřou a umožní zvířeti procházet v obou směrech. Další indikací, že je jednotka v režimu zaučení, je blikání ikon na LCD displeji.
  3. Další zvíře, které projde z kteréhokoli směru dvířky nebo vloží hlavu do tunelu s čumákem otočeným ke dveřím, bude mít číslo svého mikročipu uložené v paměti.
  4. Jakmile je číslo mikročipu zvířete úspěšně zaučené, vrátí se dvířka do normálního provozu a LCD displej přestane blikat. Jakmile se zvíře vzdálí od dvířek, zavřou se zámky.

Pre viac zvierat opakujte proces, kým nebudú zaučené čísla mikročipov všetkých zvierat. V pamäti môžu byť uložené čísla mikročipov až 32 rôznych zvierat. Až bude proces zaučenia pre všetky zvieratá dokončený, vráťte na miesto kryt tlačidiel.

Táto metóda zaučenia je obzvlášť šikovná pre nespolupracujúce zvieratá! Miesto, aby ste hľadali zviera a pokúšali sa ich prinútiť prejsť dvierkami, môžete jednoducho nastaviť režim zaučenia a nechať ho tak, kým sa zviera samo o svojej vôli nerozhodne prejsť alebo vložiť hlavu do dverí.

Ak chcete režim zaučenia zrušiť (napr. po náhodnom stlačení tlačidla zaučenia), stačí znovu asi na 1 sekundu stlačiť tlačidlo zaučenia (mačacia hlava) a jednotka sa vráti do normálnej prevádzky.

Krok 3: Testování a ověření

Po úspešnom naprogramovaní čipu vašej mačky do dvierok SureFlap je dôležité otestovať, či všetko funguje správne. Umožnite mačke vstúpiť a vystúpiť z dvierok, aby ste sa uistili, že jej mikročip je detekovaný a že dvierka správne reagujú na jej prítomnosť.

Pamätajte, že každý typ dvierok SureFlap môže mať mierne odlišné postupy programovania. Vždy dodržujte návod na použitie a programovanie, ktorý je súčasťou dodávky dvierok SureFlap alebo ktorý je k dispozícii na webových stránkach výrobcu. Ak narazíte na problémy, nebojte sa kontaktovať zákaznícku podporu výrobcu pre pomoc a podporu.

Baterie a kontrolka vybitých baterií

Dvierka SureFlap pre zvieratá s mikročipom potrebujú štyri batérie typu C. Pri normálnom používaní vydrží jedna sada batérií bežne aspoň 6 mesiacov. Na každej strane dvierok pre zvieratá je priehradka na dve batérie. Batérie musia byť vložené záporným pólom nahor. Pri inštalácii batérií vložte najprv prvú batériu a zatlačte do hornej časti priehradky. Pridržte túto batériu na mieste, vložte druhú batériu a zatlačte dole. Po vložení batérií nechajte jednotku asi 10 sekúnd v pokoji, než pustíte zviera do tunela; umožníte tým správne vyladenie elektronických čidiel. S dvierkami SureFlap pre zvieratá s mikročipom odporúčame používať vysoko kvalitné alkalické batérie, ktoré zaručujú najdlhšiu životnosť. Pri použití dobíjacích akumulátorov zvoľte zákaznícky režim dva.

Programovanie dvierok SureFlap s mikročipom pre mačky je relatívne jednoduchý proces a po úspešnom nastavení môžete byť istí, že vaša mačka bude mať bezpečný a pohodlný prístup do vášho domova, zatiaľ čo nepovolaní návštevníci zostanú vonku.


Súvisiace produkty

2ks RFID známky pre dvierka SureFlap

Skladom, v stredu 19. 6. u vás
10.07 €

Porovnať

Dvířka pro kočky SureFlap s mikročipem
Varianty (2)
bílá hnědá

Dvierka pre mačky s mikročipom SureFlap

Skladom, v stredu 19. 6. u vás
116.82 €

Porovnať

Dvierka pre psov s mikročipom SureFlap
Varianty (2)
bílá hnědá

Dvierka pre psov s mikročipom SureFlap

Skladom, v stredu 19. 6. u vás
177.45 €

Porovnať