Zavolajte nám (Po 9-17, Ut 8-16, St 10-18, Št-Pi 7-15)

Susedov pes nás nenechá spať, neustále šteká a zavýja. Ako sa brániť?

V sobotu ráno sa zobudíte, aby ste si vychutnali teplé slnečné lúče a chuť obľúbenej kávy alebo čaju, alebo sa vrátite unavení po práci, chcete si oddýchnuť na terase alebo si zdriemnuť a počujete len neustály štekot susedovho psa.

Optimálnym riešením je upozorniť suseda na štekanie. Pri riešení akýchkoľvek problémov so susedmi - vrátane nadmerného štekania psov - je kľúčová komunikácia. Príčiny nadmerného a hlasného štekania môžu byť rôzne. Psy štekajú z mnohých dôvodov vrátane nudy, úzkosti, teritoriálneho správania alebo komunikácie. Každý deň venujte niekoľko minút pozorovaniu a zaznamenávaniu, kedy a prečo váš pes šteká. Keď suseda upozorníte na to, čo môže byť príčinou problému, možno zistíte, že štekanie prestane.

Rozprávali ste sa so susedom a.... štekanie psa stále pretrváva, môžete mu odporučiť, aby vyhľadal odbornú pomoc alebo sa prihlásil na výcvik. Existuje šanca, že pes štekanie obmedzí, čo si však vyžaduje čas a odhodlanie majiteľa psa. Môžete tiež navrhnúť zakúpenie obojku proti štekaniu. Ak sa tieto návrhy nestretnú s nadšením, budete musieť konať na vlastnú päsť. Vtedy prichádzajú na pomoc protištekacie búdy Goodlife DogSilencer Max a Bark Pro.

Jednotka proti štekaniu je zariadenie, ktoré vyzerá ako malé rádio. Umiestňuje sa na miesto v záhrade s priamym výhľadom na štekanie psa. Najsilnejšia stanica funguje až do vzdialenosti 90 metrov! Stanica má zabudovaný mikrofón, ktorý zachytáva štekot psa. V reakcii na štekanie vydáva ultrazvuk, ktorý psy nemajú rady. Zakaždým, keď váš pes zašteká, stanica Dog Silencer MAX vydá silný vysokofrekvenčný zvuk. Tento zvuk je pre psov veľmi nepríjemný, podobne ako údery nechtov o tabuľu. Väčšina psov sa pomerne rýchlo naučí, že ak budú ticho, nemusia už tento nepríjemný zvuk počuť. Pes rýchlo začne chápať súvislosť medzi jeho štekaním a nepríjemnými zvukmi. V dôsledku toho štekanie prestane.

DogSilencer Max automaticky rozpozná štekanie psov na vzdialenosť 30 metrov a účinne reaguje na vzdialenosť až 100 metrov. Ak je štekajúci pes vo väčšej vzdialenosti, môže byť potrebné aktivovať box pomocou diaľkového ovládania, ktoré je súčasťou balenia. Je vodotesný, ale na predĺženie životnosti zariadenia DogSilencer MAX ho používajte na mieste chránenom pred silným dažďom alebo priamym slnečným žiarením. Funguje cez ploty, steny, okná alebo kríky? Nezabudnite, že ultrazvuk vysielaný zariadením DogSilencer nepreniká cez žiadne pevné predmety, ako sú drevené ploty, okná, steny alebo husté kríky. Tenší živý plot nepredstavuje pre psovod problém, bude fungovať bez problémov. Zariadenie je napájané zo siete prostredníctvom sieťového adaptéra alebo môžete použiť batérie. Na dosiahnutie najlepších výsledkov odporúčame používať priložený sieťový adaptér, najmä v počiatočných fázach výcviku, keď bude váš pes viac štekať. Výdrž batérií sa líši v závislosti od počasia, kvality použitých batérií a frekvencie aktivácie zariadenia.

Druhým alternatívnym riešením je box proti štekaniu Bark Pro. Princíp fungovania je rovnaký ako v prípade DogSilencer, rozdielom je iná vzdialenosť detekcie štekania a maximálny dosah. Obmedzuje štekanie na vzdialenosť do 45 metrov. Búdka proti štekaniu Bark Control Pro dokáže detegovať štekanie psa až do vzdialenosti 15,5 metra. Pre psov, ktorí sú ďalej ako 15,5 metra, je možné použiť diaľkové ovládanie. Diaľkový ovládač možno aktivovať manuálne stlačením tlačidla zvnútra domu, auta alebo dokonca vo vrecku.