Zavolajte nám (Po 9-17, Ut 8-16, St 10-18, Št-Pi 7-15)

Jak vybrat výcvikový obojok?

Výcvikové obojky pre malých aj tých najväčších

Na trhu s výcvikovými obojkami je dnes veľké množstvo výrobkov, takže si môžete ľahko vybrať model vhodný pre veľmi malých aj veľkých psov. Ako si však vybrať ten správny? Okrem veľkosti je dobré zohľadniť typ korekcií vzhľadom na temperament psa, jeho vek, zdravotný stav, účel a prostredie výcviku. Pozrime sa, ako si vybrať tú správnu!

Typy korekcií

V prvom rade si treba uvedomiť, že výcvikové obojky a ich signály slúžia na upozornenie, nie na potrestanie psa. Signalizácia je pre psa rýchlejšia a ľahšie pochopiteľná ako väčšina iných metód upozorňovania.

  • Elektronické obojky - počas výcviku používajú typ korekcie nazývaný impulz. Ide o elektrostatický impulz (cez obojok neprechádza elektrický prúd), ktorý psa upozorňuje na nevhodné správanie a pomáha mu reagovať na vaše výzvy a povely. Takýto obojok Patpet T502 umožňuje nastaviť elektronický impulz až v 99 úrovniach.
  • Vibračné obojky - obojok vydáva vibrácie, ktoré pes bude vnímať ako nepríjemné, ale nikdy by mu nemali ublížiť.
  • Vibračné obojky umožňujú nastaviť niekoľko úrovní, takže si ich môžete pohodlne prispôsobiť svojim potrebám. Vyskúšať môžete napríklad skvelú novinku Reedog VS8, ktorá ponúka režimy vibrácie, zvýšenej vibrácie a zvuku.
  • Zvukové obojky - zvukové upozornenie je najbežnejšie a používa sa ako prvé na väčšine obojkov. Obojok vyšle tón, ktorý psa upozorní, že sa niečo deje. Obojok Reedog P30 je vhodný pre psov od 5 kg a ponúka 8 rôznych nastavení zvukového upozornenia.
  • Ultrazvukové obojky - obojok pracuje s ultrazvukom, ktorý býva väčšine psov nepríjemný. Nie je však vhodný pre psov mladších ako jeden rok.
  • Obojky s rozprašovačom - sprej sa vstrekuje psovi pod papuľu. Ide o jemnejšiu verziu korekcie ako pulz alebo vibrácie, takže je vhodná pre citlivejších psov. Tento obojok Reedog Spray Trainer Spray má aj režim proti štekaniu, takže je vhodný aj na korekciu štekania vášho psa. 

 

Čo ešte treba zohľadniť pri výbere správneho goliera:

  • Prvý a najdôležitejší faktor je miesto, kde budete obojok používať. Ak váš pes rád skáče do vody, vyberte si vodotesný obojok, ktorý sa môže ponoriť. Na bežné každodenné prechádzky postačí obojok s nepremokavými vlastnosťami, ktorý zvládne ľahší dážď. Na používanie doma si môžete kúpiť obojok bez ochrany proti vode.
  • Dosah - aký veľký dosah obojku potrebujete. Bude vám na tréning doma alebo v záhrade stačiť kratšia vzdialenosť? Alebo budete trénovať v teréne, kde bude dosah signálu náročnejší.
  • Temperament - temperamentné psy môžu ignorovať slabšie a nižšie korekcie, zatiaľ čo citlivý pes bude reagovať na najmenšie upozornenie. Obojky sa neodporúčajú pre agresívne psy, pretože ich reakcie môžu byť nevyspytateľné.
  • Niečo navyše - v súčasnosti sú na trhu aj kombinované obojky, ktoré ponúkajú funkciu GPS lokalizácie alebo zároveň kombinujú obojok proti štekaniu.

Nie ste si istí správnou voľbou? Alebo sa obávate, že zariadenie nebude na vášho psa fungovať? Nemajte obavy. Môžete si vyskúšať akýkoľvek výrobok z našej ponuky a vrátiť ho do 30 dní bez udania dôvodu! Ak si neviete rady, kontaktujte nás na našej infolinke +421 322 601 057 alebo e-mailom na info@reedog.sk. Sme pripravení vám kedykoľvek poradiť!


Súvisiace produkty

Reedog VS8
Varianty (2)
pro 1 psa pro 2 psy

Reedog VS8

Skladom, v utorok 18. 6. u vás
60.29 €

Porovnať

Patpet T502
Varianty (3)
pro 1 psa pro 2 psy pro 3 psy

Patpet T502

Na cestě 157 kusů, v piatok 21. 6. u vás
76.48 €

Porovnať

Novinka
Reedog P30
Varianty (2)
pro 1 psa pro 2 psy

Reedog P30

Skladom, v utorok 18. 6. u vás
80.53 €

Porovnať

Reedog Spray Trainer

Skladom, v utorok 18. 6. u vás
129.15 €

Porovnať