Zavolajte nám (Po 9-17, Ut 8-16, St 10-18, Št-Pi 7-15)

Protištekacie obojky pre psov: Skvelý pomocník pri výcviku psíka

Vzdať sa svojho psa pretože neustále šteká? To neprichádza v úvahu, veď je to váš miláčik! Skúšate všetko možné, dbáte na rady kynológov, psa poctivo cvičíte, ale nič nepomáha. Susedia si stále sťažujú na hluk a kedykoľvek sa s nimi zrazíte na chodbe, snažia sa vás, ale hlavne vášho psa prebodnúť pohľadom. Už neviete ako ďalej? Prišiel čas kúpiť psíkovi protištekací obojok.

 

Psíkovia majú rôzne povahy. Niektorí sú kľudní, iní temperamentní. Niektorí ani nepípnu, iní zas štekajú a štekajú a štekajú... A vy začínate byť bezradný Našťastie existuje riešenie, ktoré nie je tak radikálne. Príbehu majiteľov, ktorí nevedia čo viac robiť so svojim ubrechaným miláčikom sú rôzne a verte, že ak tento problém riešite, nie ste v tom ani z daľeka sami. Mnoho z nich siaha po protištekacích obojkoch, ktoré pôsobia priam zázračne. Pritom sa nejedná o žiadne drastické trestanie psa. Obojky vysielajú práve zvukový signál, ktorý psíka upozorní aby prestal so štekaním.

Potrebuje váš pes protištekací obojok?

Neverili by ste, ale nežiadúce brechanie sa netýka len hravých a spoločenských psov, ba práve naopak, niekedy majiteľ vôbec nevie, že práve jeho maznáčik doháňa susedov k šialenstvu. Uveďme si častý príklad nežiadúceho štekania. Človek si adoptujete z útulku tichého psa, ktorý má na prvý pohľad charakter gaučového povaľača, je pokojný a mierumilovný a dali by ste ruku do ohňa, že s ním nebudú žiadne starosti. A tak každý deň majiteľ chodí do práce s úsmevom, ktorý mu však po pár dňoch susedia prekazia správou, že jeho malý chlpatý gaučiak jódluje na celý dom, a to hneď ako odíde do práce. Taká jódlovačka nie je asi to najpríjemnejšie, obzvlášť ak chodí do práce skoro ráno. Na druhá stranu, môže to byť pekný budíček, aj keď povedzme si pravdu, taký budíček by asi nikto nechcel. Prirodzene človek začne hľadať "spúšťač štekania"  - zvonček, štekot iných psov alebo hluk za dvermi, ducha o ktorom ešte neviete a ďalších 100 iných spúšťačov, kvôli ktorým by ta jódlovačka mohla byť. Neúspešne. Meníte psíkovi režim, dávate mu viac hračiek a maškŕt, dokonca ste mu kúpili ten krásny peleštek, po ktorom tak šteknul, beriete si dovolenku a fingujete svoje odchody do práce, ale aj tak nič. A keď už čakáte za dvermi, tak pes akoby to tušil a je ticho. Sú to var vaši susedia čo vám klamú? Nie, bohužiaľ nie, už to počujete. Ten krásny zvuk vášho chlpatého kamaráta sa začne ozývať po celej chodbe bytovky. V ten moment ani rady profesionálnych kynológov práve dvakrát nepomáhajú. Jedným z dôvodom môže byť aj to, že pes trpí úzkosťou, ale za to nemôže. Horšie je to ale na prechádzke, keď vyštartuje na pomaly každého okoloidúceho, alebo straší cyklistov, ach áno, tých má moc rád. No a v takýchto prípadoch nastupujú protištekacie obojky - účinný pomocník do každej domácnosti.

Ako funguje obojok proti štekaní?

Keďže ste sa dostali až sem, určite ste o obojku proti štekaní už dopočuli, ale pre istotu, poďme sa na to pozrieť ešte raz. Protištekacie obojky sú veľmi účinné a chytré zariadenia, ktoré vydávajú impulzy v niekoľkých úrovniach. Pes zašteká, dostane zvukový signál a ak pokračuje sila varovného signálu sa stupňuje a v niekoľkých prípadoch sa dostaví aj upozornenie pomocou elektrostatického signálu. Nemusíte mať však strach, prístroj po chvíli prestáva na štekanie reagovať aby dal psíkovi priestor si uvedomiť, čo robí zle.

 

 

Mohlo by vás zaujímať: Ako odnaučiť psa štekať a vyť

Nastavenie protištekacích obojkov ide prispôsobiť potrebám psa. Vo vnútri je zabudovaný mikrofón, ktorý rozpozná štekanie alebo vytie. Veľkou výhodou je, že do niektorých obojkov je možné nahrať aj vaše vlastné povely. Pes teda počuje hlad, na aký je zvyknutý, aj keď nie ste doma.

Vyberte ten najvhodnejší protištekací obojok

Osvedčenými výrobcami obojkov proti štekaniu sú napríklad firmy Aetertek, Petrainer alebo Num’Axes. Vyberať môžete podľa veľkosti plemena alebo podľa toho, aké funkcie od výrobku očakávate.

Protištekacie obojky značky Aetertek

Produkty značky Aetertek sú u zákazníkov veľmi obľúbené, a to nevravíme len tak, ale práve z dovodu ako je skvelé a jednoduché ovládanie, protištekacia funkcia u takmer každého výcvikového obojku a hlavne sú cenovo dostupné a kvalitné. Model Aertek AT-912A, ktorý je vhodný skôr pre stredné a veľké psy, veľmi dobre reaguje na zvuk a funguje zároveň aj ako obojok proti vytiu. Na rozdiel od iných obojkov dokáže rozpoznať rozdiel medzi štekaním a inými výraznými zvukmi. Spustia sa teda len vtedy, keď je to žiadúca situácia. Najskôr zapne zvukové upozornenie a až potom sa spustí aj stupňujúci elektrostatický impulz.

Protištekacie obojky značky Petrainer

Firma Petrainer kombinuje atraktivnu cenu s kvalitnými produktami, ktoré sú vybavené základnými aj pokročilými funkciami. Napríklad Petrainer PET980 Smart Control môžete ovládať cez aplikáciu v telefóne, avšak k najprodávanejším obojkom patria práve Petrainer PET854 alebo veľmi obľúbený Petrainer PET853. Jedná sa o malé a ľahké obojky, ktoré sa hodia pre všetky plemena s váhou od 5 do 90 kg. A v prípade, že viete, že váš psík dá prednosť dôverne známemu povelu, kúpte mu ultrazvukový obojok so záznamom hlasu. Potom už je len na vás, či zapnete len hlasovú nahrávku, ultrazvukové pípanie alebo oboje. Takýto obojok je však vhodnejší pre citlivejších psov.

Protištekacie obojky značky Num’Axes

Ak hľadáte kvalitu a odolný materiál, určite nespravíte chybu ak siahnete práve po francúzskej značke Num’Axes. Pokiaľ hľadáte základný protištekací obojok so všetkými doležitými funkciami, siahnite po typoch ako je Canicalm Premium alebo Canicalm First. Ich výhoda spočíva v tom, že reagujú len na vibrácie hlasiviek konkrétneho psa, takže je vylúčené spustenie vďaka inému štekajúcemu psovi. Pod značkou Num´Axes tiež nájdete super ľahký obojok Canicalm Samll. Tento len sedemnásť gramov ťažký obojok je tak vhodný pre najmenšie plemená. Ako takú špeciálníualternatívu protištekacieho obojku môžete nájsť u Canicalm Spray, ktorý nefunguje na princípe zvukových signálov, ale práve na princípe spreja. Takže ak hľadáte protištekací obojok bez impulzu, skočte si práve pre tento sprejový.

Výber protištekacích obojkov nájdete tu. Mohol by sa vám tiež páčiť článok o Smart produktoch pre psov.