SportDog SD-875

Výcvikový obojok Sport Dog Tréner s korekciami zvuk, vibrácie a impulz umožní rozšíriť výcvik až pre 3 psy naraz na vzdialenosť 800 m. Kontinuálny a momentálny impulz je možné nastaviť v 10-tich úrovniach. Zariadenie má vynikajúce vodotesné vlastnosti a aktuálny OLED displej s rýchlou odozvou, ktorý je úsporný, tenký a má dobrú viditeľnosť. Zariadenie je dobíjacie.

Výber varianty produktu

267 € 221 € bez DPH
+ - ks
späť hore

30 dní
na vyskúšanie

SportDog SD-875

Výcvikový obojok Sport Dog Tréner je navrhnutý pre pohodlie pri výcviku niekoľkých psov zároveň. Pri dokúpení ďalších prijímačov môžete váš výcvik rozšíriť až pre 3 psy s jednou vysielačkou. Zaobchádzanie vám zjednoduší prehľadné zobrazenie vybraného psa na displeji, tlačidlá pre prepínanie medzi psami a samostatné tlačidlá po stranách vysielačky pre každú korekciu zvlášť. S dosahom do 800 m máte v rukách nadštandardné podmienky pre domáci výcvik a optimálne na použitie v otvorenom teréne. 3 spôsoby korekcie umožnia vybrať ideálny variant a vďaka 10 úrovniam impulzu tiež nastavíte ideálnu silu korekcie. Obojok vám navyše umožní zvoliť zvlášť signál na pochvalu a pokarhanie psa. Môžete tak pokojne vyslať tón, aby ste psíka upozornili, že zareagoval správne. Zvuk je možné využiť aj na privolanie psa, namiesto vášho hlasu a vibrácie napr. ako predstupeň (varovanie) pred korekciou. Dodržaním následnosti signálov čoskoro psa naučíte zareagovať už na varovanie - teda 1. stupeň korekcie. Ďalšou výhodou tohto modelu sú varianty impulzu momentálne = krátky alebo kontinuálne = dlhý. Na rozdiel od väčšiny ostatných obojkov disponujú Sport Dog technologickou úpravou Dry Tek, ktorá vybaví obojok aj na ponorenie - a to priamo na krku psa. Odolnosť činí až 7,9 m pre ponorenie, čo je vynikajúci limit aj napriek tomu, že ide o údaj meraný v ideálnych podmienkach. To je displej veľmi blízky technológii spracovania LCD displejov. Na rozdiel od nich je však tenšia a zároveň výkonnejšia. Má vo výbave vyššiu intenzitu jasu a rýchlu odozvu (cca 1000 x kratšiu ako pri bežných LCD). Na displeji zobrazíte ikonu psa, ktorého práve cvičíte, typ korekcie, stav batérie a úroveň impulzu. Veľké a ľahko hmatateľné tlačidlá sú tým pravým zjednodušením pre váš výcvik. Na boku vysielačky sú umiestnené tlačidlá na voľbu korekcií a na prednej strane tlačidlá zvlášť na zvýšenie a zníženie impulzu a voľbu psa. Riešenie vám urýchli prepínanie medzi funkciami sprehľadní zaobchádzanie s vysielačkou.

 

 

 

Dosah obojka

Šport Dog ponúka zariadenie s maximálnym dosahom na výcvik 800 m. Ide o ideálnu vzdialenosť pre tréning aj v otvorenom teréne. Pre náročný tréning v ťažko dostupnom teréne alebo výcvik profesionálnych či poľovníckych psov je možné zvoliť väčší dosah.

 

Typ korekcie 

Tento výcvikový obojok vám umožní nielen využitie korekcií zvuk, vibrácie, impulz, ale aj 10 stupňov sily impulzu. To vám umožní prispôsobiť nastavenie vášmu psíkovi na mieru.

 

 

Batérie a nabíjanie

Prijímač funguje na dobíjaciu Li-ion NiMH batériu a pre plné nabitie zariadenia postačí cca 2h s výdržou 40-60 hodín. Vysielač funguje na dobíjaciu Li-ion NiMH batériu a pre plné nabitie zariadenia postačí 2h s výdržou 50-70 hodín.

 

 

Vodotesnosť 

Šport Dog ponúka používateľom zariadenia s vysokým stupňom ochrany proti vode vďaka špeciálnej technológii Dry Tek. Môžete tak vziať svojho chlpáča pokojne k vode as obojkom si môže aj zaplávať. Maximálna hĺbka ponorenia je 7,6 m, údaj zodpovedá laboratórnym podmienkam, preto v praxi počítajte s nižším limitom.

 

Počet psov 

Pri dokúpení náhradných prijímačov je možné výcvik rozšíriť až pre 3 psy s jedinou vysielačkou.

 

 

Dĺžka obojku

Dĺžku obojku môžete nastaviť od 12,7 cm až po maximum 55,88 cm. Šírka remienka činí 1,9 cm.

 

 

Váha a rozmery

Vysielačka má šírku 5 cm, výšku 18 cm (vrátane antény), hĺbku 3 cm a jej váha je 132 g. Prijímač má šírku 3,3 cm, výšku 6,6 cm, hĺbku 3,1 cm a jeho váha je 125 g.

 

V čom vám obojok pomôže?

  • v chôdzi u nohy bez vodítka a pre spoľahlivé privolanie či zastavenie psa (povely „stoj“, „ku mne“, „k nohe“ a „ostaň“), v odnaučení ťahania na vodítku, utekanie za zverou, inými psami alebo ľuďmi
  • pre prerušenie nežiadúcich činností psa („fuj“, „nesmieš“) - odnaučenie zlozvykov pri každodennom súžití s ľuďmi, napr. braní potravy zo stolu, skákanie na ľudí, hrabanie, žranie exkrementov, nežiadúce štekanie, vytie apod.
  • pri precíznom docvičení prakticky každého cviku, kedy ho pes musí vykonať rovnako presne a spoľahlivo, ako by bol na (až stovky metrov dlhom) vodítku, pričom je odstránená nežiadúca závislosť na vodítku, ktoré pes veľmi dobre pozná a prispôsobuje mu svoje chovanie

 
Technické parametre

Batérie v prijímači 160 mAh
Hmotnosť prijímača 49 g
Výdrž vysielača 1 - 3 dny
Výdrž prijímača 1 - 3 dny
Displej LCD podsvícený
Funkcia impuls + vibrace + zvuk + booster
Napájanie nabíjací
Hmotnosť vysielača 110 g
Rozmer vysielača (š/v/h) 4,7 x 8,8 x 2,5 cm
Batérie vo vysielači 200 mAh
Rozmer prijímača (š/v/h) 6,2 x 2,6 x 2,5 cm
Dĺžka obojku 20 - 70 cm
Protištěkací mód nie
Síla zvuku 1
Sila vibrácie 1
Sila impulzu 8
Dosah 700 m
Počet psov 1 - 3 psy
Vodotesnosť vodotěsný (ponořitelný)

Doplňujúce informácie

Možnosť vyskúšania

Pri nákupe v našom e-shope máte 30 dennú možnosť na bezplatné zapožičanie produktu. Pokiaľ vám produkt nebude vyhovovať, môžete nám ho zdarma a bez udania akéhokoľvek dôvodu vrátiť a my vám okamžite pošleme peniaze späť. Obojok môže byť vyskúšaný, rozbalený avšak nesmie byť poškodený. 

Záruka na tovar

Zo zákona je štandardná záruka na tovar 2 roky. U niektorých produktov sme záruku predĺžili až na 3 roky. Pri akejkoľvek vade alebo poruche vám bude produkt bezodkladne opravený alebo vymenený za nový kus. Oproti konkurenčným obchodom ponúkame naším zákazníkom nadštandardné reklamácie.

Doba dodania produktu

Pokiaľ máme tovar skladom (dostupnosť je pri produkte vždy uvedená) a objednáte ho do 14:00, tovar vám odošleme eště ten deň. Vo väčšine prípadov vám bude tovar doručený do 24 hodin od objednania. Predovšetkým záleží na tom, aký zvolíte spôsob platby a dopravy.

Spôsob dopravy a platby

Môžete si vybrať z niekoľkých variant dodania. Pre dopravu využívame Slovenskú poštu a UPS kuriéra, Zasielkovňu či DPD. Ako platobnú metódu môžete využiť platbu v hotovosti, bankovým prevodom, na dobierku alebo online kartou.