Petrainer PET998DR

Petrainer PET998DR je elektronický výcvikový obojok s funkciami zvuk, vibrácie a impulz v 99tich úrovniach. Na dosah max 300 m môžete cvičiť až 2 psy pomocou jedinej ergonomickej vysielačky. Zariadenie má nízku ochranu proti vode a je dobíjacie. Obojok je vhodný pre všetky plemená psov od 5 do 90 kg.

Výber varianty produktu

58 € 48 € bez DPH
Skladem > 10 ks
Kedy tovar dostanem?
v pondelok 12. 12. u Vás
+ - ks
späť hore

30 dní
na vyskúšanie

Petrainer PET998DR

Petrainer PET998DR je elektronický výcvikový obojok s dosahom 300 metrov a možnosťou výcviku až 2 psov zároveň. Funkčná výbava určuje obojok pre výcvik v nenáročnom teréne. Vďaka korekciám vibracie a impulzov v 99-tich úrovniach je možné obojok využiť pre každý typ psa. Model ponúka aj zvukové upozornenie. Elektronický výcvikový obojok Petrainer PET998DR ponúka dosah na výcvik maximálne 300 metrov, takže je vhodný na výcvik skôr v domácich podmienkach alebo nenáročnom teréne. Vzdialenosť dosahu je výrobcom udávaná podľa meraní v laboratórnych, teda ideálnych podmienkach. V praxi sa tak dosah zníži vplyvom zarasteného alebo členitého terénu ako napr. v lese. Petrainer PET998DR je vhodný pre všetky plemená psov od 5 do 90 kg.

 

 

Obojok Petrainer PET998D disponuje funkciami vibrácie a elektrostatický impulz a nastavenie ich sily v 99 úrovniach je hlavnou výhodou modelu. Zariadenie má vo výbave zároveň upozornenie zvukom. Chytrý pohybový senzor zabudovaný v obojku šetrí jeho energiu – akonáhle snímač zaznamená, že nedochádza k pohybu, prepne sa do režimu stand-by. Vysielačka PET998DR má podsvietený LCD displej, je veľmi malá, ľahká a ergonomicky tvarovaná pre dobré držanie v ruke. Prikúpením ďalších prijímačov je možné výcvikový obojok Petrainer PET998D rozšíriť pre výcvik až 2 psov naraz (na vysielačke si môžete jednoducho prepínať medzi jednotlivými psami).

 

 

 Dosah obojku

Dosah pri Petrainer PET998DR sa pohybuje v rozmedzí 50-300 metrov, v závislosti od terénu. Obojok odporúčame na použitie v domácich podmienkach alebo na miestach, kde nie je členitý terén. Nezabudnite, že dosah je vždy meraný v laboratórnych podmienkach, aby bolo možné určiť presný maximálny limit. V praxi sa vždy dosah odvíja od prostredia, kde psíka cvičíte.

 

Typ korekciie

Petrainer PET998DR má možnosť využiť ako korekciu zvukové upozornenie, vibráciu a elektrostatický impulz. Vibráciu a silu impulzu si môžete nastaviť v 100 úrovniach. Jednoducho si tak obojok nastavíte na mieru priamo pre vášho psíka. Silu impulzu si môžete kedykoľvek zvýšiť alebo znížiť pomocou tlačidiel na vysielači.

 

Batérie a nabíjanie

Vysielačka u Petrainer PET998DR je osadená dobíjacím Lítium-Ion akumulátorom o kapacite 550mAh a výdrž v prevádzke sa pohybuje okolo 1 mesiaca. V prijímači je aj dobíjací akumulátor s kapacitou 200mAh. Jeho výdrž sa pohybuje okolo 3 až 7 dní.

 

Vodotesnosť

Petrainer PET998DR má len najzákladnejšiu ochranu proti vode s označením IPX5 a prijímač vydrží len mierne zapršanie. V prípade dažďa odporúčame obojok bezodkladne zložiť, voda ľahko prenikne dovnútra cez mokrú srsť. Vysielačka je bez ochrany. Obojok je tak ideálnou voľbou skôr na základné použitie, nie však na výcvik psov vo vode.

 

Počet psov

Petrainer PET998DR je možné použiť na ovládanie viacerých psov naraz bez straty funkcií. Prikúpením ďalších obojkov ho môžete jednoducho rozšíriť až pre výcvik 2 psov naraz. Na vysielačke si potom môžete pomocou tlačidla prepínať medzi jednotlivými psami.

 

Dĺžka obojku

Petrainer PET998DR má veľmi pevný a kvalitný obojok vyrobený z nylonu. Psíkovi nerobí jeho nosenie problém a dobre drží na krku. Dĺžka obojku je nastaviteľná od 20 až do 60 cm.

 


Váha a rozmery

Vysielačka má šírku 4 cm, výšku 12,5 cm (s anténou), hĺbku 2,2 cm a jej váha je 87 gramov. Prijímač má šírku 6 cm, výšku 3,5 cm, hĺbku 3 cm a jeho váha je 53 gramov (vrátane batérie).

 

V čom vám obojok pomôže?

  • v chôdzi u nohy bez vodítka a pre spoľahlivé privolanie či zastavenie psa (povely „stoj“, „ku mne“, „k nohe“ a „ostaň“), v odnaučení ťahania na vodítku, utekanie za zverou, inými psami alebo ľuďmi
  • pre prerušenie nežiadúcich činností psa („fuj“, „nesmieš“) - odnaučenie zlozvykov pri každodennom súžití s ľuďmi, napr. braní potravy zo stolu, skákanie na ľudí, hrabanie, žranie exkrementov, nežiadúce štekanie, vytie apod.
  • pri precíznom docvičení prakticky každého cviku, kedy ho pes musí vykonať rovnako presne a spoľahlivo, ako by bol na (až stovky metrov dlhom) vodítku, pričom je odstránená nežiadúca závislosť na vodítku, ktoré pes veľmi dobre pozná a prispôsobuje mu svoje chovanie

 
Technické parametre

Batérie v prijímači 200 mAh
Hmotnosť vysielača 87 g
Výdrž vysielača 1 - 3 měsíce
Výdrž prijímača 3 - 7 dní
Displej LCD nepodsvícený
Vodotesnosť vodeodolný
Funkcia impuls + vibrace + zvuk + světlo
Napájanie nabíjací
Frekvence 433,92 MHz
Hmotnosť prijímača 53 g
Batérie vo vysielači 550 mAh
Rozmer vysielača (š/v/h) 4 x 12,5 x 2,2 cm
Rozmer prijímača (š/v/h) 6 x 3,5 x 3 cm
Dĺžka obojku 20 - 60 cm
Protištěkací mód nie
Síla zvuku 1
Sila vibrácie 99
Sila impulzu 99
Dosah 50 - 300 m
Počet psov 1 - 2 psy

Doplňujúce informácie

Možnosť vyskúšania

Pri nákupe v našom e-shope máte 30 dennú možnosť na bezplatné zapožičanie produktu. Pokiaľ vám produkt nebude vyhovovať, môžete nám ho zdarma a bez udania akéhokoľvek dôvodu vrátiť a my vám okamžite pošleme peniaze späť. Obojok môže byť vyskúšaný, rozbalený avšak nesmie byť poškodený. 

Záruka na tovar

Zo zákona je štandardná záruka na tovar 2 roky. U niektorých produktov sme záruku predĺžili až na 3 roky. Pri akejkoľvek vade alebo poruche vám bude produkt bezodkladne opravený alebo vymenený za nový kus. Oproti konkurenčným obchodom ponúkame naším zákazníkom nadštandardné reklamácie.

Doba dodania produktu

Pokiaľ máme tovar skladom (dostupnosť je pri produkte vždy uvedená) a objednáte ho do 14:00, tovar vám odošleme eště ten deň. Vo väčšine prípadov vám bude tovar doručený do 24 hodin od objednania. Predovšetkým záleží na tom, aký zvolíte spôsob platby a dopravy.

Spôsob dopravy a platby

Môžete si vybrať z niekoľkých variant dodania. Pre dopravu využívame Slovenskú poštu a UPS kuriéra, Zasielkovňu či DPD. Ako platobnú metódu môžete využiť platbu v hotovosti, bankovým prevodom, na dobierku alebo online kartou.