Zavolajte nám (Po-Pi 8-16:30)

Protištekacie obojky: výchova alebo týranie psa?

Protištekacie obojky pre psov  asi poznáte z nekonečných diskusiách o týraní psov a efektivite takého opatrenia. Faktom je, že v diskusiách najčastejšie nájdete len domnienky prispievateľov, ktorí sa s obojkom v praxi vôbec nestretli. Zúfalím majiteľom psích uštekancov tak naďalej zostávajú len oči pre plač, pretože odpoveď na svoj problém tu nenájdu. Ak chcete protištekacím obojokom lepšie porozumieť, čítajte ďalej.

Ako tieto obojky fungujú?

Protištekacie obojky je možné zakúpiť so slabým, alebo silnejším upozornením pre psa (tzv. korekciou). Je teda možné si vybrať vzhľadom na citlivosť a temperament vášho psíka. Signály upozornenia vyšle obojok pri štekaní psa a nahrádzajú tak váš výchovný povel, keď nemôžete byť so psom doma.

Čo sú korekcie alebo upozornenia, či varovný signál pre psa?

Obojok sa aktivuje pri zaštekaní alebo vytí psa  a spustí varovanie nízkeho stupňa (tón, vibrácie alebo slabý impulz). Pokiaľ sa pes odmlčí obojok nerobí nič. Pri ďalšom zaštekaní však korekcie postupne narastajú, vždy o jeden stupeň a len do istej hranice. Bezpečnostná poistka obojok zastaví, pokiaľ pes preštekáva túto hranicu alebo šteká dlhšie ako jednu minútu sústavne. Po niekoľkých minútach sa cyklus opakuje. 

 

Každý pes predsa šteká - na čo je protištekací obojok?

Štekanie je pre psa síce prirodzený spôsob dorozumievania sa, ale aj také štekanie má určité medze. Ide hlavne o situácie, kedy váš pes šteká z nudy, vynucuje si pozornosť alebo jednoducho nedokáže byť sám. Také štekanie rýchlo prejde do zvyku a váš miláčik sa stáva rušiteľom okolia. Pokiaľ jeho chovanie nezastavíte, podporíte jeho neposlušnosť a v najhoršom prípade čelíte výhražkám od susedov, že vám otrávia psa. Vaša snaha nájsť rýchle a účinné riešenie podobných situácií je celkom pochopiteľná.

Ako protištekací obojok pomôže odstrániť rušivé štekanie môjho psa?

Z princípu fungovania obojku vyplýva, že na rozdiel od iných metód reaguje vždy okamžite pri zaštekaní psa. Váš štvornohý parťák si tak spojí svoje štekanie s varovným signálom. Zapamätajte si, že signály postupne narastajú a preto štekať prestane.

Neodnaučí sa môj pes štekať úplne?

Obojok dávajte psovi len v situácii, keď obvykle šteká rušivo, a potom obojok zasa vždy zložte. Pes si zapamätá, že štekať nesmie iba s obojkom na krku, za iných okolností však svoje inštinktívne štekanie nezmení. 

 

Sú protištekacie obojky týranie psa?

Vhodné použitie obojku závisí na majiteľovi rovnako tak, ako výchovné použitie vodítka pre psa. Buď chcete psa vychovať, alebo trestať násilím. Je treba s každou pomôckou výcviku zaobchádzať zodpovedne. Výberu i zaobchádzaniu s obojkom je potrebné venovať pozornosť a voliť obojok s korekciou na mieru vášmu psovi. Zariadenie používajte k podporeniu výchovy pre zdravé, neagresívne psy od 6 mesiacov veku. Pes musí rozumieť základným povelom, aby si dokázal uvedomiť, čo od neho žiadate. I odstránenie štekotu s obojkom proti štekaniu vyžaduje váš povel. Prvé použitie vyskúšajte pod vašim dohľadom a nikdy nezakupujte neautorizované zariadenia bez záručného listu a deklarovaneh zodpovednosti. Je to rovnaké, ako u akýchkoľvek iných výchovných metód.

Správne nastavená korekcia psa nebolí, ale je mu nepríjemná, tak, ako vaše pokarhanie alebo šklbnutie za vodítko. Obojok je výchovnou pomôckou, ktorá sa ako iné metódy musí správne používať.

Aký obojok mám vybrať pre svojho psa?

Pokiaľ si sami na voľbu netrúfate, obráťte sa na odborníkov. My sme pripravení vám vždy poradiť, odporučíme obojok a nechať vyskúšať. Voľba obojku sa riadi podľa plemena psa - jeho veľkosti, pohlaví, citlivosti. Zvoliť môžete obojky s extra nízkou škálou impulzov s automatickým alebo manuálnym nastavením. Niektoré typy ponúkajú možnosť impulz blokovať alebo využívať iba vibráciu či ultrazvuk či sprej. 

 


Súvisiace produkty

Patpet 258S

Skladom, v utorok 5. 3. u vás
39.04 €

Porovnať

Patpet 258V

Skladom, v utorok 5. 3. u vás
42.99 €

Porovnať

PetSafe ultrazvukový obojok

Skladom u dodávateľa, v utorok 12. 3. u vás
42.99 €

Porovnať

Patpet 772V

Skladom, v utorok 5. 3. u vás
58.76 €

Porovnať

Petrainer PET853

Skladom, v utorok 5. 3. u vás
58.76 €

Porovnať

Canicalm First

Skladom, v utorok 5. 3. u vás
62.70 €

Porovnať

Canicalm Sonic

Skladom, v utorok 5. 3. u vás
62.70 €

Porovnať

Patpet 772S

Na cestě 69 kusů, v pondelok 11. 3. u vás
66.65 €

Porovnať

Canicalm

Skladom, v utorok 5. 3. u vás
74.53 €

Porovnať

Canicalm Premium

Na cestě 3 kusů, v pondelok 11. 3. u vás
78.48 €

Porovnať

Canicalm Excel

Na cestě 3 kusů, v pondelok 11. 3. u vás
86.36 €

Porovnať

Sprejový obojek proti štěkání Canicalm Spray
Varianty (6)
bílá / bez vůně bílá / citron bílá / levandule černá / bez vůně černá / citron černá / levandule

Canicalm Spray

Skladom, v utorok 5. 3. u vás
90.30 €

Porovnať

PetSafe® Lite

Skladom, v utorok 5. 3. u vás
98.19 €

Porovnať

Iki Pulse

Skladom, v utorok 5. 3. u vás
106.08 €

Porovnať

Canicalm Small

Skladom, v utorok 5. 3. u vás
110.02 €

Porovnať